Hitowy transfer w Ekstraklasie! Lechia Gdańsk negocjuje warunki pozyskania czołowego pomocnika ligi

Lechia Gdańsk negocjuje warunki pozyskania Filipa Starzyńskiego z Zagłębia Lubin - informuje Janekx89, użytkownik Twittera doskonale zorientowany w sprawach transferowych w Ekstraklasie. Czterokrotny reprezentant Polski jest zdecydowany na transfer.

Filip Starzyński ma być trzecim letnim transferem Lechii Gdańsk. O negocjacjach dotyczących transferu piłkarza Zagłębia Lubin poinformował Janekx89, użytkownik Twittera, jeden z najlepiej poinformowanych ludzi w polskiej piłce w kwestiach transferowych.

Starzyński ma być zdecydowany na transfer do trzeciego zespołu zakończonego sezonu Ekstraklasy. Elementem rozliczenia w przypadku pozyskania czterokrotnego reprezentanta Polski przez Lechię, ma być Ariel Borysiuk, który ostatnią rundę ligową spędził na wypożyczeniu w Wiśle Płock.

Transferowe ruchy w Gdańsku

Lechia to klub, który na razie przeprowadza najwięcej ruchów na rynku transferowym. Jeszcze przed ostatnią kolejką sezonu wiadomo było, że latem do drużyny Piotra Stokowca dołączy jeden z najlepszych pomocników w lidze - Żarko Udoviczić, który zdecydował się na odejście z Zagłębia Sosnowiec. W środę gdański klub poinformował natomiast, że dołączy do niego Paweł Żuk. 18-latek, który podpisał z Lechią trzyletni kontrakt jest wychowankiem Evertonu.

Janekx89 poinformował też, że klub z Gdańska prawdopodobnie opuści Rafał Janicki, który dwa ostatnie sezonu spędził na wypożyczeniu w Lechu Poznań. Klub ustala z zawodnikiem warunki rozwiązania kontraktu. Bezgotówkowym pozyskaniem 26-latka interesuje się Wisła Kraków.

Więcej o: