Boniek wskazał najlepszego pomocnika ekstraklasy. Nie zgadza się z oficjalnym wyborem

Zbigniew Boniek nie zgodził się z decyzją kapituły, która w poniedziałek wybrała kandydatów do nagród indywidualnych w ekstraklasie. Jego zdaniem najlepszym pomocnikiem w polskiej lidze jest Filip Starzyński, zawodnik Zagłębia Lubin.
Zobacz wideo

W poniedziałek kapituła, w składzie której znaleźli się dziennikarze, wybrała trzech kandydatów na każdej pozycji do nagród indywidualnych, które zostaną przyznane podczas gali kończącej sezon ekstraklasy. Spośród pomocników wybrano Lukasa Haraslina z Lechii Gdańsk, Andre Martinsa z Legii Warszawa oraz Joela Valencię z Piasta Gliwice.

Z decyzją kapituły nie zgodził się Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej uważa, że najlepszym pomocnikiem ekstraklasy jest Filip Starzyński, piłkarz Zagłębia Lubin. - Najlepszy pomocnik ligi to Starzyński, przewyższa pozostałych kreatywnością, umiejętnościami, skutecznością - napisał na swoim profilu na Twitterze.

Boniek wskazał także nazwiska czterech młodych zawodników, którzy jego zdaniem są najbardziej perspektywiczni. Chodzi tu o Sebastiana Szymańskiego z Legii Warszawa, Bartosza Slisza, Filipa Jagiełłę z Zagłębia Lubin i Patryka Dziczka z Piasta Gliwice.

Więcej o: