Piotr Zieliński

Polski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika we włoskim Napoli oraz w reprezentacji Włoch. Uczestnik Euro 2016.
Data urodzenia: 20.05.1994
Miejsce urodzenia: Ząbkowice Śląskie, Polska
Wzrost: 1,80 m
Facebook: facebook.com/zielu.94/
Instagram: instagram.com/zielu_94/

Przebieg kariery

Piotr Zieliński trafił do Włoch z Zagłębia Lubin w 2011 roku, kiedy miał zaledwie niespełna 17 lat. W Udinese, przez kilka sezonów, próbował wywalczyć miejsce w składzie, jednak udało mu się wystąpić zaledwie w kilkunastu spotkaniach. Pomocnik chcąc regularnie grać zmienił barwy klubowe i został wypożyczony do Empoli. Tam przeszedł drogę od rezerwowego do kluczowego zawodnika. W sezonie 2015/6 został nawet wybrany do najlepszej jedenastki Serie A, złożonej z graczy, którzy nie przekroczyli 21 lat. Wtedy, stało się jasne, że Empoli jest dla niego za "małe", a Udinese licząc na duży zarobek, było zdeterminowane do sprzedaży Polaka. Jeszcze wiosną 2016 roku wydawało się, że nowym przystankiem w karierze Zielińskiego będzie angielski Liverpool, ale ostatecznie podpisał pięcioletni kontrakt z SSC Napoli. Kwota transferu wyniosła ok. 15 mln euro.

Reprezentacja

Zieliński ma za sobą liczne występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W seniorskiej drużynie zadebiutował 4 czerwca 2013 roku podczas towarzyskiego spotkania z Liechtensteinem. Selekcjoner Adam Nawałka powołał go na Euro 2016. We Francji rozegrał tylko 45 minut, w którym nie zachwycił, więc nie dostał później więcej szans.

Piotr Zieliński

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.