Padł nowy rekord Twitcha. Miliony widzów w jednym momencie

Na platformie streamingowej Twitch.TV doszło do pobicia kolejnego rekordu. Tym razem chodzi o ten najbardziej imponujący, czyli ilość widzów w szczytowym momencie transmisji. Dokonał tego Ibai Llanos.

Twitch to najpopularniejszy serwis streamingowy, który skupia się na grach komputerowych oraz innych aktywnościach. Użytkownicy mają możliwość nadawania transmisji, które w czasie rzeczywistym może oglądać ktoś inny. Zaledwie kilka tysięcy widzów wystarczy, aby znaleźć się w ścisłej czołówce. Choć ta liczba imponuje, ma się nijak do nowo ustanowionego rekordu.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Ibai Llanos znów zaskakuje

W ostatnich latach w Internecie karierę rozwinęło wielu twórców treści. Niewielu jednak osiągnęło tak spektakularny sukces jak Ibal Llanos, który swoją popularnością pośród hiszpańskojęzycznej publiczności potrafi przyćmić gwiazdy światowego formatu. Co ważne, dokonuje tego regularnie przy wielu różnorodnych projektach.

Jednym z najgłośniejszych przedsięwzięć Llanosa jest założenie własnej organizacji esportowej. Dokonał tego do spółki z gwiazdą FC Barcelony, Gerardem Pique. Organizacja nazywa się KOI, rywalizuje na płaszczyźnie League of Legends i VALORANT. Z uwagi na popularność właścicieli, cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Paweł 'byali' BielińskiDla starszych kibiców nadal jest topowym graczem. Członek esportowego all-stars

Rekord Twitch pobity

W minioną sobotę, 25 czerwca, Ibai Llanos zorganizował kolejne znakomite przedsięwzięcie. Tym razem było to La Velada Del Ano II, czyli gala bokserska, w której udział brali influencerzy. Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością na samej arenie, a dodatkowo przyciągnęło liczne grono sponsorów.

Najciekawszym elementem były jednak liczby generowane podczas transmisji. W szczytowym momencie na kanale Ibaia zgromadziło się przeszło 3 miliony 300 tys. osób, ustanawiając tym samym nowy rekord platformy pod względem ilości widzów w jednym momencie. Poprzedni rekord należał do TheGrefga, również hiszpańskojęzycznego twórcy. Wynosił on 900 tys. widzów mniej.

Robert LewandowskiLewandowski prawdopodobnie wyprzedzi Messiego. Jakie będą oceny w FIFA 23?

Więcej o: