Zmiana w esportowej Wiśle Kraków. Ochodzi jeden z ważnych graczy

Michał "snatchie" Rudzki opuści szeregi Wisły All in! Games Kraków wraz z końcem czerwca. Wtedy to wygaśnie jego umowa, a jak potwierdziła sama organizacja, nie zostanie ona przedłużona.

Koniec plotek wokół Wisły All in! Games Kraków - a przynajmniej ich części. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Michał "snatchie" Rudzki rozstaje się z "Białą Gwiazdą". Półroczna przygoda zawodnika z zespołem raczej nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. 

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

"snatchie" odchodzi z Wisły All in! Games Kraków

Kiedy w styczniu Wisła All in! Games Kraków ściągnęła do drużyny Michała "snatchiego" Rudzkiego i Kamila "Sobola" Sobolewskiego, zapowiadano ambitne cele, zdominowanie krajowej sceny, a także długo wyczekiwane sukcesy międzynarodowe. Z perspektywy minionych sześciu miesięcy trzeba powiedzieć, że raczej żaden punkt założony przez zespół nie został osiągnięty. 

Wisła nie dała rady. Od nieudanych baraży o IEM Katowice 2022, przez brak awansu na Majora w Antwerpii czy choćby turniej RMR, aż po porażkę w finałach ESL Mistrzostw Polski. Były przebłyski i chwilowe okresy utrzymywanej wysokiej formy. Problem w tym, że na nic się to nie przełożyło. Przez kolejne miesiące w Wiśle nie działo się najlepiej, a plotki o nadchodzących zmianach krążyły w zasadzie od maja. 

Dość długo temat utrzymywał się w niebycie. Zirytowało to samych fanów w formacji, którzy nie wiedzieli, co dokładnie dzieje się z zespołem, a nie otrzymywali też żadnych konkretnych informacji. Ostatecznie jednak Wisła postawiła wreszcie kropkę na końcu tego zdania. "Biała Gwiazda" potwierdziła, że umowa Rudzkiego wygasa z końcem czerwca, a wraz z tym "snatchie" opuści szeregi drużyny.

Dwa wielkie nazwiska odchodzą z Premier League. Fernandinho i Lacazette wyróżnieni w FIFA 22Dwa wielkie nazwiska odchodzą z Premier League. Fernandinho i Lacazette wyróżnieni w FIFA 22

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

W ostatnim czasie Rudzki mocno zaangażował się w prowadzenie własnego kanału na Twitchu i regularne transmisje na żywo. W ich trakcie unikał rozmów na temat swojej przyszłości, ale ewidentnie coś wisiało w powietrzu. Po oficjalnym oświadczeniu Wisły sam "snatchie" odniósł się do tematu w krótkim oświadczeniu, zapowiadając, że jest wyjątkowo zmotywowany i rozpoczyna poszukiwania nowej ekipy.

Hej, wraz z końcem czerwca mój kontrakt z Wisłą wygasa, co czyni mnie wolnym zawodnikiem. Chciałbym podziękować całej organizacji, graczom i trenerowi za wspólnie spędzony czas. Wielkie słowa uznania dla kibiców Wisełki, bo jesteście wyjątkowi.
Moja motywacja jest niezmiennie wysoka, dlatego zaczynam poszukiwania nowej drużyny. W międzyczasie zapraszam na streamy.

Temat Wisły nadal pozostaje jednak dość gorącą sprawą, gdyż inne doniesienia tyczyły się odejścia Grzegorza "SZPERA" Dziamałka. Wiele wskazuje na to, że obecny prowadzący drużyny rzeczywiście się z nią rozstanie, co tylko utwierdzają potwierdzone przesłanki w kwestii Rudzkiego. 

Wisła All in! Games Kraków nie zdradziła jeszcze swoich następnych kroków. Pomimo kłopotów samego klubu, który spadł z Ekstraklasy do 1.Ligi, zapewniano że sekcja esportowa w CS:GO pozostanie aktywnym projektem. Wobec tego należy spodziewać się, iż Wisła już niebawem ogłosi nowe twarze w zespole jeszcze przed bądź w trakcie drobnej przerwy wakacyjnej.

Jankos, G2 Esports, LECEvil Geniuses odmówiło treningu G2 Esports? Jankos w mocnych słowach o Ameryce Północnej

Więcej o: