Lewandowski prawdopodobnie wyprzedzi Messiego. Jakie będą oceny w FIFA 23?

Od premiery FIFY 23 dzielą nas już niecałe trzy miesiące. W najnowszej części może dojść do konkretnego przetasowania względem hierarchii wśród najlepszych piłkarzy. Kto otrzyma najwyżej ocenione karty?

Jako że premiera FIFY 23 zbliża się wielkimi krokami, to wśród społeczności graczy zaczynają się powoli rozmowy dotyczące przydziału ocen poszczególnym piłkarzom. Choć przez lata w tej kwestii królował Leo Messi, który zdetronizował nawet Cristiano Ronaldo, tak okres jego dominacji może dobiec końca. Konkurentów jest kilku, a sam Argentyńczyk nie ma za sobą wyjątkowo udanego poziomu.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Lewandowski najlepszy w FIFA 23?

Sygnały zmiany na w FIFIE odnośnie najwyżej ocenionych piłkarzy pojawiły się jeszcze na przestrzeni FIFY 22. EA Sports bowiem skorygowało ocenę Leo Messiego z 93 na 92 punkty na początku maja. Przez to miano najwyżej ocenionego piłkarza Argentyńczyk dzieli teraz z Robertem Lewandowskim. Pod nimi w klasyfikacji jest chociażby Cristiano Ronaldo z 91 punktami.

Przed premierą nowych części gracze zawsze starają się przewidzieć, jak hierarchia ułoży się tym razem. W przypadku FIFY 23 będzie to arcytrudne zadanie. Nie sposób uwierzyć, ażeby Messi miał górować w tej klasyfikacji. Argentyńczyk ma za sobą po prostu dobry sezon, ale nie rewelacyjny. EA znów może obniżyć jego ocenę, a to szansa na samodzielne przejęcie miana przez Lewandowskiego. Ten ponownie rozstawiał wszystkich po kątach w Bundeslidze i choć tym razem zabrakło sukcesów na arenie międzynarodowej, tak kanadyjscy twórcy nie powinni zmienić mu oceny w negatywnym kontekście.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Hipotetyczną opcją pozostaje zawsze Cristiano Ronaldo, ale Portugalczyk już w FIFIE 22 otrzymał niższe statystyki, a pierwszym rokiem w Manchesterze United raczej nie zasłużył sobie mimo wszystko na podbicie oceny. Temu też szukając kolejnych kandydatów, wzrok można skierować na Karima Benzemę. Francuz zdecydowanie ma za sobą najlepszy sezon ze wszystkich wymienionych dotychczasowo piłkarzy. Obecnie typuje się nawet, że napastnik Realu Madryt jest faworytem do Złotej Piłki za 2022 rok, co absolutnie nie jest zaskoczeniem. Benzema był liderem "Królewskich", którzy sięgnęli po mistrzostwo kraju i puchar Ligi Mistrzów.

Pytanie tylko, jak dużym ulepszeniem EA Sports obdaruje Benzemę? Na razie jest on oceniony na 89 oczek, a przeskok aż o 3-4 byłby bardzo konkretnym wyróżnieniem, nawet jak za tak udany sezon. Temu też być może EA zaskoczy jeszcze na innym polu, doceniając Kyliana Mbappe bądź Kevina De Bruyne. Ci mają za sobą kolejne znakomite rozgrywki. Jednocześnie w FIFIE 22 zostali ocenieni na 91 punktów, więc strata do czołówki jest naprawdę minimalna. 

Wątpliwości zostaną rozwiane na krótko przed premierą FIFY 23, która będzie miała miejsce na koniec września. Szanse Roberta Lewandowskiego na zostanie "królem" najnowszej części są bardzo realne, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i czekać na konkretne doniesienia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.