Gwiazda Fortnite opuszcza grę. Zajmie się tworzeniem treści z VALORANTA

Profesjonalni gracze nierzadko porzucają rywalizację na płaszczyźnie gier komputerowych, aby zająć się innymi aktywnościami w sieci. Tak stało się w przypadku gwiazdy Fortnite, Benjyfishy'ego.

Profesjonalni gracze decydują się na przerwanie kariery z wielu powodów. Czasem są to kwestie zdrowotne, prywatne lub najzwyczajniej wypalenie. Tak jest w przypadku Benjyfishy’ego, niegdyś światowej gwiazdy Fortnite. Zaledwie osiemnastoletni gracz zamierza skupić się na innych aspektach internetowej działalności.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Złote dziecko Fortnite

Fortnite zdobywa uwagę najmłodszych graczy gier komputerowych. Nie powinno to dziwić - gra jest darmowa, przykuwa uwagę oprawą graficzną i niesamowicie wciąga. Ci, którzy zaczęli przygodę z tytułem od Epic Games najwcześniej, wkrótce mieli możliwość stać się częścią sceny esportowej, która rosła w dynamicznym tempie.

Jedną z takich osób był Benjy David Fish, który w świecie gry znany jest pod pseudonimem Benjyfishy. Zawodnik mając 14 lat został częścią NRG, organizacji esportowej. W przeciągu kolejnych miesięcy stale świętował sukcesy, przez co jego łączne zarobki z samych turniejów przekroczyły pół miliona dolarów.

Mikyx, zawodnik Excel w League of LegendsZaskoczenie w europejskich rozgrywkach. G2 nie zdominowało ligi

Benjy porzuca Fortnite

Sukces w Fortnite przerodził się we wzrost popularności gracza, który rozpoczął także karierę streamera. Od największych sukcesów minęło jednak sporo czasu, a 2 kwietnia bieżącego roku Benjyfishy skończył osiemnaście lat. Jego działania związane z grą battle royale były coraz mniej widoczne, a w ostatnim czasie postanowił oficjalnie porzucić grę na dobre.

W zamieszczonym na Twitterze filmie wyjaśnia, że w pełni stracił zainteresowanie Fortnite. Przyznał, że został profesjonalnym graczem, aby robić to, co lubi. W ostatnich miesiącach było to sprzeczne ze stanem faktycznym, gdyż grał w Fortnite bardziej z przymusu niż własnych chęci. Pasję odnalazł za to w VALORANCIE, i to właśnie na nim zamierza skupić się w przyszłości, tworząc poświęcone mu treści.

Kariera profesjonalnego gracza nie jest jednak w pełni przekreślona. Wielu zawodników Fortnite dokonało przejścia na FPS od Riotu.. Na polskiej scenie dokonał tego Aleksander "zeek" Zygmunt, który w battle royale od Epic Games reprezentował AGO Esports. Obecnie jest członkiem Acend, formacji, wraz z którą zdobył tytuł pierwszego mistrza świata w VALORANT.

Richard 'shox' PapillonLegenda CS:GO wraca z do Europy. "W USA nie miałem domu"

Więcej o: