Kolejne skoki w TVP już 10-12 grudnia. Jest oficjalne potwierdzenie

TVP Sport przeprowadzi transmisje z zawodów Pucharu Kontynentalnego w Vikersund, które odbędą się w weekend 10-12 grudnia.

Od piątku 10 grudnia do niedzieli 12 grudnia TVP Sport pokaże łącznie cztery konkursy w ramach Pucharu Kontynentalnego (dwa mężczyzn i dwa kobiet). Odbędą się one nie na skoczni mamuciej w Vikersund, a na obiekcie dużym o rozmiarze 117 metrów. W piątek wieczorem i w sobotę rywalizować będą mężczyźni, zaś w sobotę wieczorem i w niedzielę rano kobiety. 

Zobacz wideo Jan Szturc wychował kilka pokoleń skoczków. "Każdy sukces wychowanka daje ogromną radość"

Puchar Kontynentalny w Vikersund. Harmonogram zawodów:

  • piątek 10 grudnia - PK mężczyzn (I seria - 17:00, II seria - 18:15),
  • sobota 11 grudnia - PK mężczyzn (I seria - 11:00, II seria - 12:15),
  • sobota 11 grudnia - PK kobiet (I seria - 18:00, II seria - 19:00),
  • niedziela 12 grudnia - PK kobiet (I seria - 10:45, II seria - 11:50).

Dla kibiców skoków będzie to okazja, aby zobaczyć zaplecze polskiej kadry skoczków. Polscy zawodnicy nie udali się do chińskiego Zhangjiakou, gdzie w ten weekend zainaugurowano Puchar Kontynentalny. Liderem po dwóch zawodach są ex-aequo są David Siegel oraz Ulrich Wohlgenannt z dorobkiem 180 punktów.

Skocznia w WiśleKuriozalna sytuacja na skoczni w Wiśle. Kibice nie dowierzali. "Kto ją ukradł?"

TVP Sport straciła prawa do pokazywania PŚ. "Domem skoków była, jest i będzie Telewizja Polska"

Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu Pucharu Świata w skokach pojawiła się zaskakująca wiadomość. TVN przejął prawo do transmisji skoków narciarskich na otwartej antenie, kupując je na wyłączność. Tym samym TVP straciła taką możliwość, choć posiadała je od ponad 20 lat. Telewizja Publiczna ma prawo transmitować jedynie pokazywać konkursy w Wiśle i Zakopanem, a także mistrzostw świata w lotach narciarskich, które w przyszłym roku odbędą się w Vikersund. 

Dawid Kubacki podczas drugiej serii konkursu drużynowego w WiślePo skoku Dawida Kubackiego zapadła totalna cisza. "Czekam na wyrok"

- Domem skoków narciarskich była, jest i będzie Telewizja Polska. Sytuacja z tego sezonu jest tymczasową polityczną fanaberią. Kibicom życzę cierpliwości, spokoju i zaufania. Wiemy co robimy, wszystko pod kontrolą. Tymczasem wielu pozytywnych emocji podczas weekendu w Wiśle - napisał szef TVP Sport Marek Szkolnikowski na Twitterze.

Więcej o: