Krychowiak już w Krasnodarze. A Rosjanie budują narrację. "Nigdy nie grał w Polsce"

Rosyjskie media poinformowały, że Grzegorz Krychowiak wrócił do Krasnodaru. Dziennikarze przekonują, że piłkarz najprawdopodobniej zostanie w zespole na cały sezon.

Grzegorz Krychowiak był jednym z tych zawodników, którzy po inwazji Władimira Putina na Ukrainę niemal natychmiast zdecydowali się na opuszczenie Rosji. Polak skorzystał na decyzji FIFA o wydłużeniu okienka transferowego i opuścił FK Krasnodar, po czym udał się na trzymiesięczne wypożyczenie do AEK-u Ateny.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Maciej RybusOd Łowicza do Moskwy. Rybus jest wyklęty. "To nie mieści się w głowie"

Podczas konferencji prasowej na zgrupowaniu reprezentacji Polski zdradził, że będzie musiał jednak wrócić do Krasnodaru. - Nie wiem, jak to się potoczy. Na dziś muszę wrócić do Rosji i zacząć tam przygotowania. Jest tyle znaków zapytania, że naprawdę teraz nie wiem, jak to się potoczy. Mam różne opcje, rozmawiam z moim agentem i wiem, że inne kluby dzwonią. Ale tutaj najpierw są dwie strony, które muszą się dogadać: ja i Krasnodar - dodał pomocnik reprezentacji Polski.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Polakowi z pomocą przyszła FIFA. We wtorek (21 czerwca) organizacja wydała kolejne ważne oświadczenie. Na jego mocy związani z rosyjskimi klubami kontraktem zagraniczni gracze mogą zawiesić swoje umowy aż do końca czerwca 2023 roku. To daje szansę 32-letniemu pomocnikowi na znalezienie nowego klubu. I jak donoszą zagraniczne media, może to nastąpić już w najbliższych tygodniach.

Rosjanie piszą o Krychowiaku. Wrócił do Rosji i zostanie na cały sezon?

Ale na razie Krychowiak był zmuszony wrócić do Rosji. Jak informują tamtejsze media, Polak już tam się znajduje. Informację o powrocie do Krasnodaru potwierdził agent piłkarza. Rosjanie piszą, że Krychowiak grał ostatnio w AEK Ateny ze względu na "sytuację" w Ukrainie. Co ciekawe, portal euro-football.ru postanowił też przypomnieć czytelnikom, że pomocnik nigdy nie grał w swojej ojczyźnie. "W swojej dorosłej karierze Grzegorz nigdy nie grał w Polsce – tylko do 16 roku życia, po czym przeniósł się do Francji" - czytamy. Co istotniejsze, dziennikarze tego serwisu piszą wprost, że pomocnik najprawdopodobniej zostanie na kolejny rok w rosyjskiej ekipie.

Problemy Karola Linettego. A czasu do mundialu coraz mniejProblemy Karola Linettego. A czasu do mundialu coraz mniej

- Ma ważną umowę z klubem. Musi wywiązać się ze swoich zobowiązań - mówił na początku czerwca dyrektor FC Kransodaru Aram Fundukyan w rozmowie z rosyjskim portalem "Sport-Express".

Z kolei portal gazeta.ru podkreśla, że "reprezentacja Polski potępia obecność swoich zawodników w rosyjskich klubach", a za przykład podano oczywiście Macieja Rybusa. "Wcześniej trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz zasugerował, że Krychowiak odejdzie z rosyjskiego klubu" – dodano.

- Wiele wskazuje na to, że Grzesiek albo odejdzie na to roczne wypożyczenie, albo po prostu rozwiąże kontrakt za porozumienie stron. Dla nas jest bardzo ważnym piłkarzem. Rozmawialiśmy o tym, żeby jak najszybciej znalazł klub. Żeby przejść normalny okres przygotowawczy, bo później nie będzie czasu, żeby to nadrabiać – zdradził Michniewicz w "Hejt Parku" na "Kanale Sportowym".

"Fabiański skończył z kadrą przez Sousę". Były reprezentant ma teorię

Więcej o: