Argentyński dziennikarz ostrzega kadrę Michniewicza. "Ogromna różnica do Paulo Sousy"

- Aby przeciwstawić się topowym zespołom, Polska musi rozwijać swoją tożsamość, sprawy taktyczne muszą być poukładane - powiedział w rozmowie z TVP Sport argentyński dziennikarz Francisco Canepa. Odniósł się on również do zmiany w stylu gry po odejściu Paulo Sousy i wskazał na piłkarzy, których postawa zaskoczyła go w ostatnich meczach.

Minione zgrupowanie reprezentacji Polski i wyniki w Lidze Narodów pokazały, że kadra Czesława Michniewicza ma jeszcze sporo do nadrobienia przed starciami z wyżej notowanymi rywalami. Tych na mistrzostwach świata w Katarze nie będzie brakowało, a jednym z nich zapewne okaże się Argentyna. Podopieczni Lionela Scaloniego będą mierzyć się z "biało-czerwonymi" już w fazie grupowej. 

Zobacz wideo Lewandowski: Chyba zabrakło nam trochę odwagi

Robert Lewandowski w meczu Polska - BelgiaJest nowy ranking FIFA po czterech meczach reprezentacji Polski. Zmiana na podium

Argentyński dziennikarz ocenił reprezentację Polski. "Polska musi rozwijać swoją tożsamość, sprawy taktyczne muszą być poukładane"

Grę kadry Polski podczas dotkliwej porażki z Belgią 1:6 oraz remisu 2:2 z Holandią obserwował argentyński dziennikarz ESPN Francisco Canepa, który w rozmowie z TVP Sport podzielił się spostrzeżeniami na temat "Biało-Czerwonych". Wskazał on, że Polska potrzebuje odnaleźć własny styl. - Polska musi ustalić strategię, która da wam zwycięstwa. Różnica między meczami z Belgią i Walią była ogromna. Zespół musi wzmocnić sposób gry, zwłaszcza że trener jest z tą drużyną od niedawna i zmiana systemu gry w zależności od rywala może wiązać się z ryzykiem. Aby przeciwstawić się tego typu zespołom, Polska musi rozwijać swoją tożsamość, sprawy taktyczne muszą być poukładane - powiedział. 

Argentyński dziennikarz dodał także, że gra Polski diametralnie zmieniła się odkąd jej selekcjonerem przestał być Paulo Sousa. - Różnica między Paulo Sousą a Czesławem Michniewiczem jest ogromna, a po zmianie trenera każda drużyna zmaga się z problemami. Z Sousą Polska grała bardziej ofensywną piłkę. Z Czesławem natomiast dominuje ostrożne podejście do meczu i dyktowania warunków gry. Myślę, że skupianie się na defensywie nie jest gwarancją wyniku. Samo ustawienie zawodników w pobliżu bramkarza nie oznacza, że będziesz odpowiednio bronić - dodał. 

Canepa dodał także, że pierwsza jedenastka reprezentacji Polski jest bardzo silna, jednak kadra cierpi, gdy dochodzi w niej do roszad. Po wyżej wspomnianych meczach wyróżnił on natomiast Przemysława Frankowskiego i Nicolę Zalewskiego

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czesław Michniewicz i Maciej RybusMichniewicz: Żona Rybusa nie chciała do Polski. Musiał podjąć trudną decyzję

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. Reprezentacja Polski będzie rywalizowała w grupie C z wcześniej wspomnianą Argentyną, Meksykiem oraz Arabią Saudyjską. "Biało-Czerwoni" zmagania podczas turnieju zaczną od starcia z Meksykiem 22 listopada o 17.

Więcej o: