Lekkoatletyka

 • Rekord Sofii Ennaoui! Piotr Lisek pokonał mistrzów. Imponujący Memoriał Kamili Skolimowskiej

  Rekord Sofii Ennaoui! Piotr Lisek pokonał mistrzów. Imponujący Memoriał Kamili Skolimowskiej

  - Który dzisiaj jest? - pyta Johannes Vetter i spogląda na zegarek. - Szósty września, czyli pięć dni temu była rocznica wybuchu II wojny światowej - mówi po chwili. - Jestem wam, Polakom, wdzięczny za to, że zawsze tak dobrze się u was czuję - dodaje. Niemiecki oszczepnik okazał się największą gwiazdą znakomicie obsadzonego 11. Memoriału Kamili Skolimowskiej. Vetter był bliski pobicia rekordu świata, a ustanowić nowy rekord i zgarnąć 20 tys. dolarów premii mógł też kulomiot Ryan Crouser.

 • 72 cm od rekordu świata! Przerzucił niemal całe boisko Stadionu Śląskiego [WIDEO]

  72 cm od rekordu świata! Przerzucił niemal całe boisko Stadionu Śląskiego [WIDEO]

  Tylko 72 centymetrów zabrakło Johannesowi Vetterowi do pobicia rekordu świata w rzucie oszczepem. Niemiec uzyskał drugi wynik w historii. Przerzucając niemal całe boisko Stadionu Śląskiego w Chorzowie przypomniał czasy panowania legendarnego Jana Żeleznego. - Myślałem, że to był rekord świata. Co to jest 70 cm na 100 metrach? Vetter pokazał, że można robić wielkie rzeczy - komentuje drugi w konkursie Marcin Krukowski. Memoriał Kamili Skolimowskiej trwa.

 • Rekord świata i rekord frekwencji w pandemii w Polsce? "Wow, ale stadion! Przepiękny"

  Rekord świata i rekord frekwencji w pandemii w Polsce? "Wow, ale stadion! Przepiękny"

  - To jest najlepszy mityng w Europie - mówi Piotr Małachowski. Mistrz świata w rzucie dyskiem z 2015 roku spotka się w 11. Memoriale Kamili Skolimowskiej z mistrzami z roku 2017 i 2019. - Wow, ale stadion! Przepiękny - zachwyca się wicemistrzyni olimpijska i mistrzyni świata Dafne Schippers, która na 100 metrów będzie się ścigać z Ewą Swobodą. Na Stadion Śląski w niedzielę może wejść aż 27 tysięcy widzów. To byłby sportowy rekord frekwencji w pandemii koronawirusa. A organizatorzy przygotowani są też na rekord świata. Kandydat do pobicia historycznego wyniku to kulomiot Ryan Crouser.

 • Sensacja podczas mistrzostw Polski. Niewiarygodne. 17-latek zadziwił [WIDEO]
 • Dramat Piotra Liska na mistrzostwach Polski! Justyna Święty-Ersetic ze złotem
 • Dramatyczna sytuacja w Polsce. "Cała branża stoi nad przepaścią"

  Dramatyczna sytuacja w Polsce. "Cała branża stoi nad przepaścią"

  W tym roku odwołano wszystkie wielkie maratony na świecie: Tokio, Berlin, Paryż, Madryt, Londyn, Nowy Jork, Chicago czy Boston, dla którego to pierwszy taki przypadek w 124-letniej historii. Cała branża biegowa stoi nad przepaścią. Nie wiadomo, ile imprez przetrwa i kiedy wrócą. Organizatorzy w Polsce także są w dramatycznej sytuacji i modlą się o pomoc, jak o deszcz na pustyni.

 • Koronawirus dogonił najszybszego człowieka świata. Bolt zakażony po wielkiej imprezie
 • Niesamowity mityng w Monako. Rekordy Polski pobity po 39 latach! Padł też rekord świata
 • Marcin Lewandowski zrobił test na własną rękę. "To przepustka do Monako, ale jeszcze nie do startu"

  Marcin Lewandowski zrobił test na własną rękę. "To przepustka do Monako, ale jeszcze nie do startu"

  - Trzeba było wykonać test na własną rękę. Zrobiłem go w Szwajcarii i wysłałem potwierdzenie, że jest negatywny. To przepustka do przyjazdu do Monako. Ale jeszcze nie do startu. Na miejscu organizatorzy robią jeszcze jeden test - Marcin Lewandowski opowiada o przygotowaniach do pierwszego mityngu Diamentowej Ligi w pandemii koronawirusa. Zawody odbędą się w piątkowy wieczór.

 • Kolejne przypadki koronawirusa. "PZLA nie będzie organizowała żadnych akcji szkoleniowych"