Spotkanie "na szczycie" ws. K2. "Wicepremier Gliński był przed laty na wyprawie"

Polscy himalaiści spotkali się z ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrem Glińskim, żeby omówić plan organizacji kolejnej zimowej wyprawy Polaków na K2.

Wicepremier Gliński był przed laty na wyprawie w Indiach, w Himalajach Garhwalu na siedmiotysięczniku Dunagiri. Idąc tym tropem, poczyniliśmy zabiegi o spotkanie z panem ministrem, by porozmawiać m.in. o możliwości współfinansowania planowanej na sezon zimowy 2021/22 polskiej wyprawy na K2 - powiedział uczestnik ostatniej wyprawy na K2, Piotr Tomala

Zobacz wideo Kapitalny gol Giovanniego Reyny z Borussii Dortmund [ELEVEN SPORTS]

Wiceminister Gliński spotkał się z himalaistami w sprawie wyprawy na K2 w sezonie 2021/2022

Plany polskiej wyprawy obejmują kolejny sezon, a niektóre wyprawy są planowane już teraz: komercyjna organizowana przez agencję Seven Summits Trek, z Waldemarem Kowalewskim, który zdobywał K2 latem 2019, a także prowadzone przez Islandczyka Johna Snorri, czy Nirmala Purję, który sezonie 2019 w ciągu 189 dni zdobył wszystkie 14 ośmiotysięczników z tlenem, czym ustanowił rekord świata.

Zadłużyła związek i doprowadziła do zawieszenia federacji. Prezes rezygnuje, tłumacząc się pandemią [PATOGIMNASTYKA]Zadłużyła związek i doprowadziła do zawieszenia federacji. Prezes rezygnuje, tłumacząc się pandemią [PATOGIMNASTYKA]

K2 to jedyny z ośmiotysięczników, którego ludziom nie udało się zdobyć zimą. Polacy stali na dziesięciu spośród czternastu ośmiotysięczników jako pierwsi w świecie. Poprzednia narodowa zimowa wyprawa na K2, którą wsparło ministerstwo Sportu, odbyła się w sezonie 2017/2018, ale nie zakończyła się zdobyciem szczytu.

Gromda 3Poznaliśmy pierwszego mistrza GROMDA. Zacięty pojedynek zakończony nokautem

Jak poinformował portal wspinanie.pl, niebawem próbę zimowego wejścia na K2 podejmie Magdalena GorzkowskaPolka zaatakuje ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik w ramach wyprawy InPost K2 Winter 2020-2021.

Magdalena GorzkowskaMagdalena Gorzkowska zaatakuje szczyt K2. Chce przejść do historii

Więcej o: