Vital Heynen pogratulował Francuzom. "Przegraliśmy z mistrzami olimpijskimi. Zasłużone złoto"

Francuscy siatkarze pokonali Rosjan po tie-breaku w finale turnieju olimpijskiego w Tokio i zdobyli pierwszy medal igrzysk w tej dyscyplinie w historii. "Gratulacje dla Francji prowadzonej przez znakomitego trenera Laurenta Tilliego. Przegraliśmy z mistrzami olimpijskimi" - pisze na Twitterze Vital Heynen, trener polskich siatkarzy, którzy odpadli z igrzysk po ćwierćfinale i porażce właśnie z Francją.

Francja w olimpijskim finale prowadziła już 2:0 w setach, ale wtedy coraz lepiej zaczęli grać zawodnicy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. To oni wygrali kolejne dwie partie i doprowadzili do tie-breaka. W nim kontrolę mieli już jednak tylko do stanu 11:11.

Zobacz wideo

Francuzi mistrzami olimpijskimi! Pierwszy medal siatkarzy w historii

Potem lepiej grali Francuzi i to oni sięgnęli po pierwszy medal w historii swoich występów na igrzyskach olimpijskich - i od razu złoto! To dla nich ogromny i dość niespodziewany sukces - wcześniej tylko raz udało im się dojść do ćwierćfinału igrzysk, ale było to aż 23 lata temu w Seulu, a i tak nie doszli tam do strefy medalowej.

Heynen gratuluje Francuzom: Zupełnie zasłużone złoto

Całe siatkarskie środowisko zaczęło wysyłać zawodnikom Laurenta Tilliego gratulacje. Jako jeden z pierwszych opublikował je na swoim profilu na Twitterze trener polskich siatkarzy, Vital Heynen. "Gratulacje dla Francji prowadzonej przez znakomitego trenera Laurenta Tilliego. Przegraliśmy z mistrzami olimpijskimi, a oni podczas igrzysk grali coraz lepiej. Zupełnie zasłużone złoto" - ocenił Belg. 

Przypomnijmy, że to właśnie Francuzi pokonali Polaków w ćwierćfinale igrzysk po pięciosetowym spotkaniu. Dla polskiej kadry było to piąte odpadnięcie z turnieju olimpijskiego na tym etapie z rzędu. A Francuzi napędzeni wartościową wygraną najpierw pokonali Argentynę w półfinale, a potem zdobyli złoto po meczu z ROK. Brązowy medal tokijskiego turnieju przypadł wspomnianej Argentynie, która także po pięciu setach pokonała Brazylię.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.