Pięć Aniołków Matusińskiego na medal, ale Anny Kiełbasińskiej zabraknie na podium

Łukasz Jachimiak
- Dostanie! Dostanie! - przekrzykiwały się Natalia, Iga, Małgosia i Justyna, gdy zapytaliśmy, czy olimpijskie srebro dostanie też Anna Kiełbasińska, która nie biegła w finale sztafety 4x400 m, ale wystąpiła w eliminacjach. - Sztafeta to drużyna. Siatkarz, który zagra w pierwszym meczu, a w finałowym nie, dostaje medal. I tak samo to wygląda u nas - tłumaczy Iga. Ale jedna zasada jest koniecznie do zmiany.

Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic z wielką pewnością wywalczyły olimpijskie srebro w Tokio. W finale poza ich zasięgiem były Amerykanki. Ale Polki pobiły rekord kraju o ponad sekundę i zdecydowanie wyprzedziły Jamajkę oraz Kanadę.

Zobacz wideo

W rozmowie z grupą polskich dziennikarzy finalistki nie zapomniały o Annie Kiełbasińskiej. Dziękowały jej za pomoc w eliminacjach. Tam Kiełbasińska pobiegła zamiast Kaczmarek.

Piłkarze ręczni Francji znów ze złotem! Czwarty medal słynnego KarabaticiaPiłkarze ręczni Francji znów ze złotem! Czwarty medal słynnego Karabaticia

Medal dla Ani ma już polski team

- Medal dla Ani już jest przygotowany i wiemy, że już polski team otrzymał ten medal, więc Ania już dzisiaj go dostanie - mówi Małgosia Hołub-Kowalik.

Tokyo Olympics VolleyballPogromcy Polaków mistrzami olimpijskimi! Nieudana pogoń i niesamowity thriller w finale

- Po sztafecie mieszanej byłyśmy z Gosią pytane, czy my się czujemy medalistkami. A tu nie chodzi o uczucie, my jesteśmy medalistkami. Ten, kto biega w eliminacjach, to też jest medalista - dodaje Iga Baumgart-Witan. - Sztafeta to drużyna. Siatkarz, który zagra w pierwszym meczu, a w finale nie, dostaje medal i tak samo wygląda to u nas. Tylko u nas są dziwne zasady o tyle, że ten wcześniej biegający nie wchodzi na podium. Mamy nadzieję, że to się zmieni - tłumaczy Iga.

Tak wygląda klasyfikacja medalowa lekkoatletyki! Polska jest potęgąTak wygląda klasyfikacja medalowa lekkoatletyki! Polska jest potęgą

Więcej o: