Zimowe Igrzyska Olimpijskie - PEKIN 2022

 • Cios w plecy dla polskiej inicjatywy. Wyłamują się sojusznicy

  Cios w plecy dla polskiej inicjatywy. Wyłamują się sojusznicy

  W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów do startu podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Ten pomysł nie spodobał się m.in. Kamilowi Bortniczukowi, który zapowiedział, że możliwy jest masowy bojkot imprezy. Do bojkotu nie dołączy jednak Estonia.

 • Głośno o słowach Bortniczuka. 'Naruszenie zasad'. A potem ostra reakcja Ukrainy

  Głośno o słowach Bortniczuka. "Naruszenie zasad". A potem ostra reakcja Ukrainy

  Amerykańska stacja CNN cytuje słowa polskiego ministra sportu Kamila Bortniczuka, który straszy Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOI) bojkotem w przypadku dopuszczenia do igrzysk Rosjan i Białorusinów. - To naruszenie karty olimpijskiej - grozi MKOI. - Niedopuszczenie sportowców z Rosji i Białorusi to dyskryminacja - wtóruje ONZ.

 • Rosyjska trenerka odleciała. Nie chce Polaków na igrzyskach. 'To źli ludzie'

  Rosyjska trenerka odleciała. Nie chce Polaków na igrzyskach. "To źli ludzie"

  Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Paweł Jabłoński - to kolejny polski polityk, który stwierdził, że nasz kraj powinien zbojkotować igrzyska olimpijskie w Paryżu, jeśli wystąpią w nich Rosjanie i Białorusini. - Polacy to źli ludzie - skomentowała rosyjska trenerka łyżwiarstwa figurowego - Tatjana Tarasowa.

 • Bortniczuk reaguje na groźby Rosjan. Ostro. 'Twarde, paskudne i obrzydliwe'

  Bortniczuk reaguje na groźby Rosjan. Ostro. "Twarde, paskudne i obrzydliwe"

  - Mamy do czynienia z twardymi, paskudnymi i obrzydliwymi zachowaniami Rosjan - w rozmowie z TVP Info powiedział Kamil Bortniczuk. Minister sportu w ten sposób odniósł się do tekstów rosyjskich mediów, które sugerowały, że to nie oni, a Polacy powinni wystąpić na IO w Paryżu pod neutralną flagą.

 • Wstrząsający raport ujawnił prawdę o igrzyskach w Tokio. Szokujące dane. 'Dno'
 • Rosyjska mistrzyni węszy spisek w decyzji MKOl-u. 'Nie zdziwię się'

  Rosyjska mistrzyni węszy spisek w decyzji MKOl-u. "Nie zdziwię się"

  Była łyżwiarka szybka, dziś przedstawicielka rosyjskiej Dumy - Swietłana Żurowa - zwęszyła spisek w niedawnym oświadczeniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. - Co będzie dalej? Nie zdziwię się, jeśli zażądają od naszych sportowców potępienia specjalnej operacji wojskowej w Ukrainie. W ten sposób stworzą propagandową historię - powiedziała.

 • 'Nikt nie może być dyskryminowany'. ONZ wstawia się za Rosją. Kompromitacja

  "Nikt nie może być dyskryminowany". ONZ wstawia się za Rosją. Kompromitacja

  Organizacja Narodów Zjednoczonych wydała oświadczenie w sprawie ewentualnego powrotu sportowców z Rosji i Białorusi do międzynarodowej rywalizacji. "Rozumiemy chęć wspierania Ukrainy i ukraińskiej społeczności olimpijskiej, która cierpi z powodu bieżących wydarzeń. Ale Komitet Olimpijski ma obowiązek stania na straży Karty Olimpijskiej i międzynarodowych norm praw człowieka, które zakazują dyskryminacji" - czytamy w kontrowersyjnym piśmie.

 • Rosjanie cytują Bortniczuka. I się odgrażają. 'To powinna być Polska'

  Rosjanie cytują Bortniczuka. I się odgrażają. "To powinna być Polska"

  - Rusofobiczne lobby już podniosło pisk - mówi Dimitrij Swiszczow, przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Kultury Fizycznej i Sportu. To kolejny rosyjski polityk próbujący wymusić na MKOl, by rosyjscy sportowcy zostali dopuszczeni do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

 • Fatalne wieści z Urugwaju. Nie żyje Felix Sienra, najstarszy olimpijczyk na świecie
 • Polski rząd pójdzie na całość? Wiceminister mówi wprost. 'Byłoby nas stać'