Zimowe Igrzyska Olimpijskie - PEKIN 2022

 • Igrzyska z legalnym dopingiem. Na świecie łapią się za głowy. 'Farsa. Igrzyska śmierci'

  Igrzyska z legalnym dopingiem. Na świecie łapią się za głowy. "Farsa. Igrzyska śmierci"

  Organizatorzy "Ulepszonych Igrzysk" nie używają słowa "doping". Wolą określać naszprycowanych sportowców "wzmocnionymi" i "naturalnymi". Faktem jest jednak, że inicjatywa, w myśl której będzie można do woli stosować doping, nabiera rozpędu. MKOL i WADA łapią się za głowy, twierdząc, że w imię interesu kilku biznesmenów umierać będą złaknieni pieniędzy i medali sportowcy. Same igrzyska nie będą zaś "ulepszone", a zamienią się w "igrzyska śmierci".

 • 'To hańba'. Rosjanie już się nie kryją. Miedwiediew ujawnił, czego naprawdę chcą

  "To hańba". Rosjanie już się nie kryją. Miedwiediew ujawnił, czego naprawdę chcą

  O ile prezydent Rosji - Władimir Putin - pozostawił swoim rodakom decyzję, czy chcą wystartować na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, o tyle jego poprzednik - Dmitrij Miedwiediew - tak wieloznaczny nie był. Były prezydent Rosji nie pozostawił wątpliwości co do swojego stosunku do zbliżającej się imprezy - Brak naszych sportowców na niej to hańba - powiedział.

 • Trzęsienie ziemi przed igrzyskami olimpijskimi. Niepokojące słowa

  Trzęsienie ziemi przed igrzyskami olimpijskimi. Niepokojące słowa

  Igrzyska olimpijskie w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo rozpoczną się za niecałe dwa lata, ale gospodarze imprezy na razie mają spore problemy. Planowane działania nie idą zgodnie z planem, czym niezwykle rozczarowany jest minister gospodarki i finansów Giancarlo Giorgetti. - Czuję odpowiedzialność - przyznał podczas spotkania w dolinie Valtellina, gdzie przedstawił też zaskakujący sposób na zmotywowanie samorządowców.

 • Premier Słowacji mówi językiem Kremla. Rosjanie dostali prezent, o jakim nie marzyli
 • Rosjanie całkowicie odlecieli ws. igrzysk. Bezczelne słowa

  Rosjanie całkowicie odlecieli ws. igrzysk. Bezczelne słowa

  Mimo zgody MKOl na start rosyjskich i białoruskich sportowców na igzyskach olimpijskich w Paryżu pod neutralną flagą nie ma pewności, czy pojawią się oni w stolicy Francji. W temacie IO Rosjanie poszli o krok dalej, bo wyrazili chęć organizowania imprezy, ale pod jednym warunkiem. - Społeczność miedzynarodowa musi się opamiętać - stwierdził prezydent rosyjskiego komitetu olimpijskiego.

 • Putin oficjalnie ogłasza: Triumf męstwa, charakteru i woli

  Putin oficjalnie ogłasza: Triumf męstwa, charakteru i woli

  Równo 10 lat temu rozpoczęły się zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi, o czym nie zapomniała rosyjska propaganda. "Tamte igrzyska były prawdziwym świętem sportu i przyjaźni" - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin. - Igrzyska w Soczi były wizytówką Rosji. (...) Dziś ruch olimpijski jest skażony rusofobią i zagubił swoje podstawowe wartości - dodał Dmitrij Czernyszenko, który był zefem komitetu organizacyjnego tamtych IO.

 • Putin przerwał milczenie. 'Zamach na prawa człowieka'

  Putin przerwał milczenie. "Zamach na prawa człowieka"

  Prezydent Rosji - Władimir Putin - kolejny raz wypowiedział się na temat udziału tamtejszych sportowców w letnich igrzyskach olimpijskich w Paryżu. - Nakładanie sankcji na start w igrzyskach to zamach na prawa człowieka - powiedział Putin, cytowany przez rosyjską agencję informacyjną TASS.

 • Przełom! Walijewa straciła wszystko. Zero litości dla Rosjanki

  Przełom! Walijewa straciła wszystko. Zero litości dla Rosjanki

  To już oficjalna informacja. Kamiła Walijewa, która w poniedziałek została zdyskwalifikowana przez Trybunał ds. Sportu w Lozannie, została także pozbawiona wyników i medali zdobytych od grudnia 2021 r. Rosjanka straciła tytuł mistrzyni olimpijskiej oraz mistrzyni Europy. Wszystko przez stosowanie niedozwolonych środków.

 • Furia w Rosji. Ambasada w USA reaguje. 'Wojna hybrydowa'

  Furia w Rosji. Ambasada w USA reaguje. "Wojna hybrydowa"

  Rosyjska ambasada w USA skomentowała decyzję Trybunału ds. Sportu w Lozannie (CAS), który zdyskwalifikował Kamiłę Walijewą i odebrał Rosjanom złoty medal IO w drużynowych zawodach w łyżwiarstwie figurowym. "To rusofobiczna decyzja. Wszystko to wpisuje się w ramy wojny hybrydowej, jaką Zachód wypowiedział Rosji" - napisano.

 • Burza w Rosji. Walijewa traci wszystko. 'Przeklęte szumowiny. Oby wasze dzieci...'
 • Stało się! Jest decyzja ws. Walijewej. Oto finał dopingowego skandalu
 • Kosmiczne ceny na igrzyskach olimpijskich. Weekend w Paryżu? 20 tys. zł

  Kosmiczne ceny na igrzyskach olimpijskich. Weekend w Paryżu? 20 tys. zł

  Po odległych i pandemicznych igrzyskach w Tokio i jeszcze dalszych w Rio de Janeiro impreza w Paryżu zdawała się być przystępna - i geograficznie, i cenowo. O ile polscy kibice do stolicy Francji rzeczywiście będą mieli o niebo bliżej, o tyle wyjazd może ich kosztować słono. Rodzinny weekend w Paryżu to koszt nawet 20 tys. zł, a rachunek zawyżają głównie bilety na sportowe wydarzenia - nawet te trzeciej kategorii.

 • Mocny głos ws. Rosjan. Piszą do Macrona i grożą bojkotem

  Mocny głos ws. Rosjan. Piszą do Macrona i grożą bojkotem

  Pod koniec zeszłego roku MKOl podjął decyzję o warunkowym dopuszczeniu sportowców z Rosji i Białorusi do startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Decyzja ta była niezwykle kontrowersyjna, wiele krajów nadal stoi na stanowisku, że dwa państwa zamieszane w inwazję na Ukrainę powinny pozostać wykluczone z międzynarodowej rywalizacji. Stanowcze kroki w tej sprawie podjęli Łotysze, którzy wystosowali apel do francuskich władz, w tym prezydenta Emmanuela Macrona. "Należy szukać wszelkich możliwych sposobów, aby uniemożliwić Rosji i Białorusi udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu" - podkreślili.

 • 50-milionowy kraj bez flagi na igrzyskach? Przekroczyli granicę. Oto czarny scenariusz

  50-milionowy kraj bez flagi na igrzyskach? Przekroczyli granicę. Oto czarny scenariusz

  Karta Olimpijska zakazuje ingerencji ze strony rządu w działania organizacji sportowych i komitetów. Międzynardowy Komitet Olimpijski (MKOl) bada sprawę Kolumbii po odebraniu jej prawa do organizacji najbliższych Igrzysk Panamerykańskich. Jeśli potwierdzą się zarzuty, to Kolumbia, którą zamieszkuje ok. 50 mln osób, może zostać ukarana takimi sankcjami jak np. brak symboli nardowych na IO w Paryżu, a w najgorszym razie grozi jej wykluczenie z MKOl.

 • Wasiljew grzmi po ataku w Jemenie. Nie może znieść Bacha. 'Obłąkany człowiek'

  Wasiljew grzmi po ataku w Jemenie. Nie może znieść Bacha. "Obłąkany człowiek"

  - Thomas Bach niszczy międzynarodowy ruch olimpijski. On przejdzie do historii jako człowiek, który nastawiał przeciwko sobie sportowców i kraje - powiedział dwukrotny mistrz olimpijski w biathlonowej sztafecie Dmitrij Wasiljew. 62-latek wciąż nie zgadza się z sankcjami nałożonymi na Rosję i wskazał, które kraje - jego zdaniem - powinny zostać ukarane przez MKOl.

Copyright © Agora SA