Zimowe Igrzyska Olimpijskie - PEKIN 2022

 • Burza w Rosji. Ich idolka kompletnie odleciała

  Burza w Rosji. Ich idolka kompletnie odleciała

  - Od lat jesteśmy karani z niejasnych powodów. Izrael jest dopuszczony do rywalizacji, my nie. Każdy sportowiec powinien to przemyśleć i podjąć decyzję zgodną z własnym sumieniem. Nie widzę jednak powodów, by jechać gdzieś, gdzie będą tylko na nas pluć - powiedziała była biathlonistka - Olga Zajcewa - która zaapelowała do rodaków, by nie jechali na igrzyska olimpijskie do Paryża.

 • Szef MKOl. zabrał głos ws. wyjazdu do Rosji. Jest reakcja. 'Dziwna istota'

  Szef MKOl. zabrał głos ws. wyjazdu do Rosji. Jest reakcja. "Dziwna istota"

  Rosyjski wiceminister sportu - Odies Bajsułtanow - zareagował na wypowiedź Thomasa Bacha, który skrytykował tamtejsze igrzyska przyjaźni. - Dlaczego mamy się bać, że zostaniemy wpisani na jakieś listy, że nałożą na nas sankcje, albo nie dadzą nam trzech rubli? Jesteśmy samowystarczalnym państwem i mamy najlepszych sportowców na świecie - powiedział polityk, który personalnie zaatakował Bacha.

 • Klamka zapadła. Rosjanie nie wyślą szermierzy na IO. 'Nie ma mowy'

  Klamka zapadła. Rosjanie nie wyślą szermierzy na IO. "Nie ma mowy"

  Coraz bardziej poszerza się grono rosyjskich sportowców, którzy nie wystartują na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Wiadomo, że decyzją MKOl w stolicy Francji zabraknie rosyjskich drużyn narodowych. W Paryżu nie będzie też gimnastyczek, łuczników, a kolejna federacja ogłosiła właśnie swoją decyzję.

 • Szef MKOL grzmi: Te kraje stają po stronie wojny. Lista hańby

  Szef MKOL grzmi: Te kraje stają po stronie wojny. Lista hańby

  Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - Thomas Bach - skrytykował organizowane przez Rosję igrzyska przyjaźni i kraje, które wezmą w nich udział. - Kraje i ich rządy, które zdecydują się wystartować w igrzyskach przyjaźni, staną po jednej ze stron wojny rosyjsko-ukraińskiej - powiedział Bach, nie zostawiając wątpliwości, którą stronę ma na myśli.

 • Wojna domowa w Rosji. Prezes wypalił: To zespół zagranicznych agentów

  Wojna domowa w Rosji. Prezes wypalił: To zespół zagranicznych agentów

  W Rosji panują coraz większe emocje w kwestii startu tamtejszych sportowców na igrzyskach w Paryżu. Szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego nazywa tenisistów "zespołem zagranicznych agentów". Minister sportu apeluje o spokój, a mistrzowie olimpijscy otwarcie bronią zawodników.

 • Kolejny rosyjski mistrz olimpijski nie pojedzie na IO w Paryżu. Twarde weto

  Kolejny rosyjski mistrz olimpijski nie pojedzie na IO w Paryżu. Twarde weto

  To już pewne. Na igrzyskach olimpijskich w Paryżu nie wystąpi kolejny obrońca tytułu. Najpierw z francuskiej rywalizacji wycofał się pływak - Kliment Kolesnikow. Teraz wiadomo już, że na IO w Paryżu nie wystąpi inny mistrz z Tokio, który tytuł wywalczył też na IO w Rio De Janeiro.

 • Tragiczny wypadek. Nie żyje medalista olimpijski. 'Upadł prosto na głowę'

  Tragiczny wypadek. Nie żyje medalista olimpijski. "Upadł prosto na głowę"

  Do tragedii doszło podczas zawodów biegowych w Czechach. Nie żyje Pavel Svojanovsky - srebrny i brązowy medalista igrzysk w wioślarstwie. 80-latek był specjalnym gościem wydarzenia i wręczał medale najlepszym biegaczom. Niestety spadł z prowizorycznego podium, a lekarzom nie udało się go uratować

 • W Rosji aż się zagotowali. 'Jak można znosić takie upokorzenia?'

  W Rosji aż się zagotowali. "Jak można znosić takie upokorzenia?"

  Rosyjscy sportowcy zostali dopuszczeni do igrzysk w Paryżu jako neutralni zawodnicy, ale część Rosjan nie jest z tego powodu zadowolona. - Jak można znosić takie upokorzenia? - pyta szefowa związku gimnastycznego w Rosji i przy okazji uderza w tenisistkę Darię Kasatkinę.

 • Burza w Rosji. Już się nie hamują. 'Upokarzające'

  Burza w Rosji. Już się nie hamują. "Upokarzające"

  Coraz więcej rosyjskich sportowców odmawia wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Paryżu w neutralnym statusie. Fakt ten skomentował szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego - Stanisław Pozdniakow. - Są też zawodnicy, dla których godność i honor są ważniejsze od upokarzających warunków stawianych przez MKOl - powiedział Pozdniakow.

 • Polskie wojsko zabezpieczy igrzyska olimpijskie. Minister oficjalnie ogłosił

  Polskie wojsko zabezpieczy igrzyska olimpijskie. Minister oficjalnie ogłosił

  Po ostatnim ataku terrorystycznym w Moskwie, do którego przyznało się Państwo Islamskie, wzrosła obawa kolejnych zamachów w Europie w najbliższych miesiącach. Szczególnie niepokój zapanował we Francji, gdzie za cztery miesiące wystartują igrzyska olimpijskie w Paryżu. Z tego powodu obowiązuje tam najwyższy stopień zagrożenia atakami. Służby są w pełnej gotowości, ale będą miały wsparcie z innych krajów, w tym z Polski.

 • Rosjanie oficjalnie ogłaszają ws. igrzysk. Jasna deklaracja

  Rosjanie oficjalnie ogłaszają ws. igrzysk. Jasna deklaracja

  Najpierw rosyjski mistrz w pływaniu, potem rosyjskie gimnastyczki, a teraz kolejni sportowcy. Coraz więcej Rosjan ogłasza, że nie wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu z powodu obostrzeń, jakie na ten kraj nałożył Międzynarodowy Komitet Olimpijski. - Nie jesteśmy zainteresowani startem w takiej formie - zapowiedział szef związku, który ogłosił, że nie będzie się ubiegał o start w stolicy Francji.

 • Alarm ws. igrzysk olimpijskich. 'Mogłyby być celem premium'

  Alarm ws. igrzysk olimpijskich. "Mogłyby być celem premium"

  Piątkowy zamach Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą ponownie obudził dyskusje nt. bezpieczeństwa i walki z terroryzmem. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (ISIS), które może brać na cel kolejne wydarzenia w Europie. Jednym z nich są tegoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu, o czym ostrzegł były urzędnik ONZ ds. walki z terroryzmem cytowany przez "The New York Times".

 • Burza w Rosji, aż zawrzało. 'To policzek dla całego narodu'

  Burza w Rosji, aż zawrzało. "To policzek dla całego narodu"

  W Rosji kolejna burza po tym, jak Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie wyraził zgody na dopuszczenie zawodników z tego kraju do udziału w ceremonii otwarcia paryskich igrzysk olimpijskich. Głos w sprawie zabrała trenerka rosyjskich gimnastyków - Irina Winer-Usmanowa. - To policzek dla całego narodu - powiedziała.

 • Przesądzone! MKOl ogłasza ostateczną decyzję ws. Rosjan i Białorusinów

  Przesądzone! MKOl ogłasza ostateczną decyzję ws. Rosjan i Białorusinów

  Przed kilkoma dniami do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego skierowany został apel o niedopuszczeniu sportowców z Rosji i Białorusi w udziale w Ceremonii Otwarcia igrzysk w Paryżu. MKOl we wtorkowe popołudnie podjął oficjalną decyzję w tej sprawie. Poinformował również ilu Rosjan i Białorusinów zgłosiło swój udział w igrzyskach oraz przedstawił flagę, pod jaką będą występować.

 • Decyzja światowej federacji wywołała wściekłość w Rosji. Wystarczyło jedno zdjęcie

  Decyzja światowej federacji wywołała wściekłość w Rosji. Wystarczyło jedno zdjęcie

  Kolejny rosyjski mistrz olimpijski z Tokio nie będzie miał możliwości obrony tytułu na najbliższych igrzyskach w Paryżu. Taką informację otrzymaliśmy we wtorek przed południem. Ale tym razem dyskwalifikacja rosyjskiego sportowca nie ma nic wspólnego ani z wojną w Ukrainie, ani nielegalnymi, zakazanymi środkami. - W Europie Zachodniej kwitnie nazizm - skomentowała była dwukrotna mistrzyni olimpijska w biathlonie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.