Niesamowity zwrot akcji w grupie B! Sensacja w ostatnim meczu! Poznaliśmy wszystkich ćwierćfinalistów

Sensacja w olimpijskim turnieju siatkarzy! Amerykanie przegrali 0:3 w ostatnim meczu grupowym z Argentyną, co oznacza, że odpadli z igrzysk w Tokio.

Amerykanie znakomicie rozpoczęli rywalizację podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W swoim pierwszym meczu grupowym rozbili Francję aż 3:0 i wydawało się, że będą jednym z faworytów tegorocznego turnieju w walce o medale. Potem zaczęły się jednak duże problemy.

Zobacz wideo

Najpierw niespodziewanie przegrali z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim 1:3. Następnie wygrali z Tunezją, jednak stracili w tym spotkaniu seta. Nie byli w stanie przeciwstawić się Brazylii, także przegrywając 1:3. W swoim ostatnim starciu z Argentyną nadal byli jednak zdecydowanym faworytem, choć stawka meczu była ogromna - przegrany w tym spotkaniu definitywnie odpada z igrzysk olimpijskich w Tokio.

Tokio 2020. Siatkarze rozegrają ostatni mecz w grupie A. Jacy Polacy, którzy wystąpią w niedzielę 1 sierpnia 2021?O której Polska zagra ćwierćfinał z Francją? Heynen nie ma wątpliwości

Początek meczu nie zwiastował tak dużych kłopotów Amerykanów. W I secie nawet prowadzili dwoma punktami, jednak potem to Argentyńczycy zdołali przejąć inicjatywę i wygrać seta ostatecznie 25:21. Pozostałe dwa sety były jeszcze bardziej zacięte. W końcówkach lepsi okazywali się Argentyńczycy, dwukrotnie wygrywający 25:23 i cały mecz 3:0.

Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie B!

Tym samym Amerykanie sensacyjnie odpadli z igrzysk olimpijskich w Tokio już w fazie grupowej! Argentyńczycy, dzięki większej liczbie zwycięstw, zajęli 3. miejsce w tabeli grupy B. Ostatecznie najlepsi w niej okazali się Rosjanie, którzy wyprzedzili Brazylię.

Rosyjscy siatkarze rozbijają rywali w ostatnim meczu! W grupie B wszystko jasneRosyjscy siatkarze rozbijają rywali w ostatnim meczu! W grupie B wszystko jasne

Tabela grupy B:

  1. Rosyjski Komitet Olimpijski - 12 punktów, sety 13:5
  2. Brazylia - 10 pkt, 12:8
  3. Argentyna - 8 pkt, 12:10
  4. Francja - 8 pkt, 10:10
  5. Stany Zjednoczone - 6 pkt, 8:10
  6. Tunezja - 1 pkt, 3:12

Ćwierćfinały w turnieju siatkarzy zostaną rozegrane we wtorek 3 sierpnia (Polska zagra z Francją o 2:00), półfinały dwa dni później. Finał zostanie rozegrany w sobotę, 7 sierpnia, o 14:15 czasu polskiego.

Z grupy A do ćwierćfinałów awansowały: Polska, Włochy, Kanada, Japonia, a z grupy B: RKO, Brazylia, Argentyna, Francja.

Więcej o: