O której Polska zagra ćwierćfinał z Francją? Heynen nie ma wątpliwości

Reprezentacja Polski wygrała grupę A i zagra z Francją w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio. Kiedy i gdzie oglądać decydujący mecz w walce o strefę medalową? Vital Heynen nie ma wątpliwości, że będzie to godzina 2:00 czasu polskiego.

W niedzielę polscy siatkarze rozbili Kanadę 3:0 (25:15, 25:21, 25:16) i zapewnili sobie zwycięstwo w grupie A! Po niezwykle emocjonującym meczu pomiędzy Francją a Brazylią, który ostatecznie 3:2 wygrał zespół z Ameryki Południowej ekipa Heynena poznała rywala w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju. W meczu o awans do strefy medalowej Polacy zmierzą się z Francją.

Polska - Francja w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich. Przełamać klątwę ćwierćfinału

Po wpadce z Iranem w pierwszym meczu turnieju Polacy zaliczyli cztery zwycięstwa z rzędu, w których stracili zaledwie jednego seta. Zespół Heynena zakończył fazę grupową na pierwszym miejscu z 13 punktami na koncie i bilansem setów 14:4. Zgodnie z zasadami zwycięzca grupy A mierzy się w ćwierćfinale turnieju z czwartym zespołem grupy B. Choć do rozegrania pozostały dwa spotkania ostatniej kolejki fazy grupowej, to jasne jest, że tym zespołem będzie Francja.

Tokyo Olympics VolleyballNajwiększa sensacja turnieju siatkarskiego na igrzyskach! Klęska giganta

Francuzi zakończyli fazę grupową z dwa zwycięstwami i trzema porażkami, a ich bilans setów to 10:10. Nasi najbliżsi rywale wygrali z Rosjanami oraz Tunezją, natomiast przegrali z USA, Argentyną i Brazylią. Porażka 2:3 z ostatnią ekip przejdzie do historii igrzysk olimpijskich za sprawą drugiego seta, który trwał 50 minut i zakończył się wynikiem 39:37 dla Francji.

Po raz ostatni Polacy mierzyli się z Francją niewiele ponad miesiąc temu w Lidze Narodów. Wtedy to Francuzi wygrali 3:2. W najbliższym meczu reprezentacja Polski będzie chciała przełamać klątwę ćwierćfinałów. W ostatnich czterech turniejach olimpijskich polscy siatkarze odpadali właśnie na tym etapie rozgrywek.

Siatkówka. Polska - Francja. O której prawdopodobnie odbędzie się mecz? Gdzie go oglądać? [Transmisja TV, stream online]

Mecz Polska - Francja prawdopodobnie odbędzie się we wtorek 3 sierpnia o godzinie 2:00 czasu polskiego czyli 9:00 czasu lokalnego. Przepisy mówią, że zwycięzca grupy A gra w pierwszym ćwierćfinale igrzysk, we wtorek 3 sierpnia właśnie o godzinie 9. - W każdym dokumencie jest zapisane, że gramy o 9 i właśnie na to jesteśmy gotowi - mówi Heynen, nawet nie chcąc dopuszczać do głowy ewentualnej zmiany planu.

Vital Heynen komentuje godzinę meczu Polaków w 1/4 finału igrzysk w TokioVital Heynen komentuje godzinę meczu Polaków w 1/4 finału igrzysk w Tokio

- Transmisję spotkania można oglądać na TVP 1 oraz Eurosport 1 Stream online prowadzony będzie na platformach sport.tvp.pl oraz Player.pl. Zapraszamy do relacji na żywa na stronie Sport.pl lub aplikacji Sport.pl LIVE.