O której Polska zagra ćwierćfinał z Francją? Heynen nie ma wątpliwości

Reprezentacja Polski wygrała grupę A i zagra z Francją w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio. Kiedy i gdzie oglądać decydujący mecz w walce o strefę medalową? Vital Heynen nie ma wątpliwości, że będzie to godzina 2:00 czasu polskiego.

W niedzielę polscy siatkarze rozbili Kanadę 3:0 (25:15, 25:21, 25:16) i zapewnili sobie zwycięstwo w grupie A! Po niezwykle emocjonującym meczu pomiędzy Francją a Brazylią, który ostatecznie 3:2 wygrał zespół z Ameryki Południowej ekipa Heynena poznała rywala w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju. W meczu o awans do strefy medalowej Polacy zmierzą się z Francją.

Polska - Francja w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich. Przełamać klątwę ćwierćfinału

Po wpadce z Iranem w pierwszym meczu turnieju Polacy zaliczyli cztery zwycięstwa z rzędu, w których stracili zaledwie jednego seta. Zespół Heynena zakończył fazę grupową na pierwszym miejscu z 13 punktami na koncie i bilansem setów 14:4. Zgodnie z zasadami zwycięzca grupy A mierzy się w ćwierćfinale turnieju z czwartym zespołem grupy B. Choć do rozegrania pozostały dwa spotkania ostatniej kolejki fazy grupowej, to jasne jest, że tym zespołem będzie Francja.

Francuzi zakończyli fazę grupową z dwa zwycięstwami i trzema porażkami, a ich bilans setów to 10:10. Nasi najbliżsi rywale wygrali z Rosjanami oraz Tunezją, natomiast przegrali z USA, Argentyną i Brazylią. Porażka 2:3 z ostatnią ekip przejdzie do historii igrzysk olimpijskich za sprawą drugiego seta, który trwał 50 minut i zakończył się wynikiem 39:37 dla Francji.

Po raz ostatni Polacy mierzyli się z Francją niewiele ponad miesiąc temu w Lidze Narodów. Wtedy to Francuzi wygrali 3:2. W najbliższym meczu reprezentacja Polski będzie chciała przełamać klątwę ćwierćfinałów. W ostatnich czterech turniejach olimpijskich polscy siatkarze odpadali właśnie na tym etapie rozgrywek.

Siatkówka. Polska - Francja. O której prawdopodobnie odbędzie się mecz? Gdzie go oglądać? [Transmisja TV, stream online]

Mecz Polska - Francja prawdopodobnie odbędzie się we wtorek 3 sierpnia o godzinie 2:00 czasu polskiego czyli 9:00 czasu lokalnego. Przepisy mówią, że zwycięzca grupy A gra w pierwszym ćwierćfinale igrzysk, we wtorek 3 sierpnia właśnie o godzinie 9. - W każdym dokumencie jest zapisane, że gramy o 9 i właśnie na to jesteśmy gotowi - mówi Heynen, nawet nie chcąc dopuszczać do głowy ewentualnej zmiany planu.

- Transmisję spotkania można oglądać na TVP 1 oraz Eurosport 1 Stream online prowadzony będzie na platformach sport.tvp.pl oraz Player.pl. Zapraszamy do relacji na żywa na stronie Sport.pl lub aplikacji Sport.pl LIVE.