Rosyjscy siatkarze rozbijają rywali w ostatnim meczu! W grupie B wszystko jasne

Rosyjscy siatkarze wygrali grupę B na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W ostatnim starciu rozbili Tunezję 3:0 (25:20, 25:22, 25:16).

Cztery wygrane i jedna porażka - tak prezentuje się grupowy bilans rosyjskich siatkarzy, którzy przegrali z Francją, ale ograli: Argentynę, Brazylię, Stany Zjednoczone i właśnie Tunezję. Ci ostatni rywale nie potrafili się postawić faworytem i gładko przegrali. W pierwszym secie Tunezyjczycy co prawda prowadzili już czterema punktami, ale przegrali 20:25. Nieco bardziej wyrównany był drugi set, który Tunezja przegrała trzema punktami. W trzecim secie zostali zdeklasowani przegrywając do 16.

Tym samym Rosjanie startujący pod flagą olimpijską wygrali grupę B. W ćwierćfinale igrzysk w Tokio zespół prowadzony przez Tuomasa Sammelvuo zmierzy się z czwartym zespołem grupy A, którą wygrali Polacy. Na ten moment czwarte miejsce zajmuje Japonia. Z kolei biało-czerwoni w 1/4 finału zagrają z Francją, która w niedzielę przegrała z Brazylijczykami 2:3.

Ćwierćfinały rozegrane zostaną 3 sierpnia, czyli we wtorek.