Indywidualnie na igrzyskach pobiegnie tylko mistrzyni Polski. Trener wyjaśnia

Łukasz Jachimiak
- Tylko Natalia Kaczmarek wystąpi w biegach indywidualnych na 400m na igrzyskach w Tokio - przekazuje w rozmowie ze Sport.pl trener naszych zawodniczek, Aleksander Matusiński. Wszystkie siły chcemy rzucić na sztafetę 4x400 m.

Informowaliśmy już, że z indywidualnego biegania w Tokio zrezygnowała Justyna Święty-Ersetic. Aktualna mistrzyni Europy na 400 m indywidualnie i w sztafecie oraz mistrzyni olimpijska z Tokio w sztafecie mieszanej 4x400 m oszczędza nogę. Zimą Justyna doznała kontuzji mięśnia czworogłowego, a tuż przed Tokio uraz się odnowił.

Zobacz wideo "To była prawdziwa petarda w wykonaniu naszej sztafety"

Pobiegnie tylko mistrzyni Polski

Poza Justyną indywidualne kwalifikacje uprawniające do startu w Tokio mają jeszcze Natalia Kaczmarek i Iga Baumgart-Witan. Trener Matusiński zdecydował, że skorzysta z niej tylko Kaczmarek, czyli tegoroczna mistrzyni Polski. - Pozostałe dziewczyny kumulują energię na sztafetę. Chcemy w niej zdobyć medal - mówi nam szkoleniowiec.

Indywidualne starty na 400 m pań zaczną się w Tokio wtorkowymi eliminacjami. Sztafety 4x400 będą rywalizowały w czwartek (eliminacje) i w sobotę (finał). Matusiński na pewno będzie chciał skorzystać z części zawodniczek w eliminacjach, a później zmieni skład. Możliwe, że w dużym stopniu.

Do dyspozycji trenera są: Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dominika Baćmaga, Kinga Gacka, Anna Kiełbasińska i Kornelia Lesiewicz.

Więcej o: