Polska mistrzyni olimpijska rezygnuje. "Nie wybaczyłabym sobie"

Łukasz Jachimiak
- Nie wybaczyłabym sobie, gdyby coś mi się stało w biegach indywidualnych i przez to nie mogłabym pomóc dziewczynom w sztafecie - mówi Justyna Święty-Ersetic. Mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów rezygnuje z indywidualnych startów na igrzyskach w Tokio. - Oszczędzamy ją na sztafetę, bo chcemy zdobyć medal - mówi nam wprost trener Aleksander Matusiński.

Justyna Święty-Ersetic razem z Natalią Kaczmarek, Karolem Zalewskim i Kajetanem Duszyńskim zdobyła złoty medal w sztafecie mieszanej 4x400 metrów. - Z moim zdrowiem nie jest idealnie, ale jest dobrze. Teraz jestem w euforii i kompletnie nie czuję, co się dzieje z nogą. A jutro zobaczymy, jak będzie. Teraz najbardziej chciałam być częścią tej drużyny - mówiła mistrzyni olimpijska w sobotni wieczór. 

Zobacz wideo "To była prawdziwa petarda w wykonaniu naszej sztafety"

Nie chcemy powtórki z Torunia

W niedzielę po odebraniu olimpijskiego złota Justyna przekazała, że rezygnuje z indywidualnych startów. - Nie chcemy, żeby było jak na halowych mistrzostwach Europy, gdzie w pewnym momencie skończył się limit szczęścia - mówi.

W marcu w Toruniu Święty-Ersetic wywalczyła indywidualnie srebrny medal. Ale przez uraz mięśnia czworogłowego nie wystartowała w sztafecie. I ta bez swojej liderki zdobyła brąz.

Złota polska sztafeta 4x400 metrów odbiera medale na igrzyskach w TokioJapończycy zagrozili złotej polskiej sztafecie dyskwalifikacją! "Było nam przykro"

Pobiegnie tam, gdzie może być medal

- Nie oszukujmy się, nie mam tu szans na indywidualny medal, więc tym bardziej nie chcemy ryzykować - mówi Justyna, która wciąż nie do końca wyleczyła kontuzjowaną nogę.

- Nie wybaczyłabym sobie, gdyby coś mi się stało w biegach indywidualnych i przez to nie mogłabym pomóc dziewczynom w sztafecie - dodaje Święty-Ersetic.

A trener Matusiński stawia sprawę jasno i komentuje dla Sport.pl: Oszczędzamy ją na sztafetę. Chcemy zdobyć medal.

Dostanie aż tydzień odpoczynku?

Teraz Justyna będzie miała trochę czasu na odpoczynek. Indywidualne biegi pań na 400 metrów zaczną się w Tokio już we wtorek. Natomiast sztafety 4x400 m będą rywalizowały w czwartek i w sobotę.

Możliwe, że Święty-Ersetic pobiegnie dopiero w sobotnim finale. - Zbieram siły, kumuluję je i walczymy dalej! - kończy Justyna.

Więcej o: