Dramatyczny wypadek Adriana Miedzińskiego. Fatalne informacje w sprawie jego stanu zdrowia

Fatalne informacje w sprawie stanu zdrowia Adriana Miedzińskiego płyną ze szpitala, w którym przebywa żużlowiec. 37-latek po koszmarnym upadku podczas półfinału 1. ligi żużlowej znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. Lekarze poinformowali także o kolejnych urazach.

W piątek odbył się pierwszy mecz półfinałowy polskiej 1. ligi żużlowej, w którym Falubaz Zielona Góra mierzył się z Polonią Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się fatalnie dla Adriana Miedzińskiego z Polonii, który zaliczył koszmarny upadek i stracił przytomność na torze. Od piątku jest utrzymywany w stanie śpiączki. Trwa walka o życie żużlowca.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Adrian Miedziński z poważnymi urazami. Kolejne informacje w sprawie stanu zdrowia zawodnika Polonii

Do sytuacji z udziałem Miedzińskiego doszło podczas jednego z biegów. Żużlowiec z Bydgoszczy stracił kontrolę nad motocyklem i uderzył jednego ze swoich przeciwników, a po chwili upadł na tor. Zawodnik stracił przytomność i został przewieziony do szpitala, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Tomasz Jędrzejak Rodzina tragicznie zmarłego żużlowca wciąż walczy z klubem. "Z uwagi na pamięć"

W sobotę rano spłynęły kolejne informacje o stanie zdrowia Miedzińskiego. I niestety nie są one pozytywne. Badania wykazały, że doszło do ciężkiego urazu kręgosłupa, a także urazu aksonalnego, który jest najcięższą formą obrażenia mózgu zamkniętego. Przez najbliższe dni żużlowiec ma pozostać w śpiączce farmakologicznej.

"Adrian Miedziński przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej w zielonogórskim szpitalu. Zawodnik został wprowadzony w ten stan po upadku. Przeprowadzone badania wykazały uraz aksonalny oraz urazy odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa. Wszystkie nasze myśli są z Adrianem. Wielokrotnie udowadniał on, jak silnym jest zawodnikiem i wiemy, że także teraz to pokaże! Adrian – jesteśmy z Tobą! W tym momencie Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze!"' - czytamy na oficjalnym profilu Polonii Bydgoszcz na Twitterze.

Belgium F1 GP Auto Racing Audi Oficjalnie. Audi wkracza do F1. "To integralna część naszego DNA"

Solidarność z żużlowcem i jego rodziną pokazują także kibice, którzy wspierają go życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia i modlitwą. Dobre słowa kierują nie tylko fani Polonii, ale też innych polskich drużyn. 

Więcej o: