Esportowe mistrzostwa świata powracają już w piątek. Ciekawe zestawienia

Już w piątek wznowione zostaną tegoroczne mistrzostwa świata w League of Legends. Po krótkiej przerwie turniej ruszy wraz z fazą grupową głównego etapu. Oznacza to, że na polu bitwy zobaczymy najsilniejsze drużyny z najbardziej popularnych regionów z całego świata, wraz z ekipami zakwalifikowanymi z fazy play-in.

Aktualnie w mistrzostwach świata trwa krótka przerwa, która zakończy się wraz z rozpoczęciem głównego etapu turnieju. Ten ruszy już w najbliższy piątek, 7 października o godzinie 23:00. Najlepsze drużyny z fazy play-in dołączą do grona najsilniejszych ekip z całego świata, aby rywalizować o najważniejsze trofeum w całym League of Legends.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

Podczas fazy play-in nie brakowało zaskoczeń

Tegoroczne mistrzostwa świata w League of Legends rozpoczęły się 29 września. Wówczas ruszyła faza play-in, której zadaniem było wyłonić cztery formacje, które zasilą główny etap turnieju. Na polu bitwy rywalizowały drużyny z pomniejszych regionów, a także przedstawiciele wiodących lig, którym nie udało się zająć najwyższych lokat.

Pośród łącznie dwunastu drużyn, zaledwie cztery z nich mogły przejść dalej. Szybko okazało się, że pierwszymi z nich będą europejskie Fnatic oraz koreańskie DRX. Pozostałe dwa sloty zostały rozdystrybuowane poprzez zmagania barażowe. Tam doszło do niemałych zaskoczeń: Evil Geniuses z Ameryki Północnej zdominowało MAD Lions, zaś japońskie DetonatioN FocusMe stawiło czynny opór w rywalizacji przeciwko zwycięzcom tegorocznego Mid-Season Invitational, Royal Never Give Up. Ostatecznie starcie zakończyło się z korzyścią dla przedstawicieli chińskich formacji.

Bean J, profesjonalny zawodnik Saigon Buffalo w League of LegendsZaskakujące zagranie podczas mistrzostw świata. ?To jedna z najlepszych rzeczy, jakie widziałem?

Główny etap już w ten weekend

Wraz z zakończeniem zmagań w ramach play-inów i awansem czterech wymienionych formacji poznaliśmy końcowe zestawienia głównego etapu turnieju. Przed jego rozpoczęciem turniej został chwilowo wstrzymany, aby powrócić już w piątek, 7 października o godzinie 23:00. Wówczas na Summoner’s Rift zmierzą się Cloud9 oraz Fnatic. Pełne zestawienie pierwszego dnia rozgrywek prezentuje się zaś następująco:

  • 23:00 - Cloud9 vs Fnatic,
  • 00:00 - G2 Esports vs DWG KIA,
  • 01:00 - CTBC Flying Oyster vs 100 Thieves,
  • 02:00 - JD Gaming vs Evil Geniuses,
  • 03:00 - T1 vs EDward Gaming,
  • 04:00 - Gen.G vs Royal Never Give Up.

Polską transmisję z wydarzenia przygotowała ekipa Polsat Games. Ta będzie dostępna w telewizji oraz Internecie.

Erling Haaland niszczy system. Takiego snajpera Liga Mistrzów jeszcze nie widziałaKosmiczna karta Haalanda w FIFA 23. Świetna forma

Więcej o: