Zaskakujące zagranie podczas mistrzostw świata. "To jedna z najlepszych rzeczy, jakie widziałem"

Choć wydaje się, że w wieloletniej historii League of Legends widzieliśmy naprawdę wszystko, wciąż zdarzają się spektakularne zaskoczenia. Tak było podczas jednego z minionych spotkań w ramach tegorocznych mistrzostw świata.

Mistrzostwa świata w League of Legends trwają w najlepsze. W poniedziałkowy wieczór rozegrano pierwsze spotkania w serii do trzech wygranych map. Te nie tylko były miłą odskocznią od pojedynków na przestrzeni jednej gry, lecz przede wszystkim momentem spektakularnych akcji. Jedna z nich zaskoczyła nawet ekspertów.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Pojedynek dwóch graczy

W miniony, poniedziałkowy wieczór rozpoczęły się pierwsze spotkania w ramach baraży play-inów tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends. W meczu, który rozpoczął wieczorną serię pojedynków, mierzyło się europejskie MAD Lions z wietnamskim Saigon Buffalo.

W pewnym momencie, na drugiej odsłonie starcia, doszło do wymiany jeden na jednego pomiędzy BeanJem z Saigon Buffalo a reprezentującym MAD Lions Nisqym. Wymiana była niezwykle bliska i wydawało się, że zakończy się bez rozstrzygnięcia. Midlaner europejskiej formacji chciał opuścić teren wroga korzystając z umiejętności ostatecznej Taliyah. Doszło jednak do czegoś niecodziennego, co idealnie oddaje powtórka.

Maokai pochwycił przelatującą nieopodal Tailyah za sprawą jednej ze swoich umiejętności. W ten sposób BeanJ przebył całą trasę za swoim oponentem, ostatecznie pozbawiając go pozostałości punktów zdrowia. Zagranie wstrząsnęło komentatorami, którzy okrzyknęli je jedną z najbardziej widowiskowych akcji w historii.

Aatrox, postać w League of LegendsMistrzostwa świata w League of Legends. Ta postać pojawia się w prawie każdej grze

Rusza główny etap mistrzostw świata

W ostatnich dniach zakończono zmagania w ramach fazy play-in tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends. Awans do kolejnej grupy odnotowały: Fnatic, Evil Geniuses, DRX oraz Royal Never Give Up. Z pewnością rozczarowujący jest brak awansu MAD Lions, jednak trzeba przyznać, że konkurencja do zdobycia jednego z czterech biletów do głównego etapu była pokaźna.

Główny etap Worldsów rozpocznie się już w piątek, 7 października. Mecze po raz kolejny odbywać będą się w późnych godzinach nocnych. Do inauguracji dojdzie o godzinie 23:00, a na scenie wystąpią Fnatic oraz Cloud9. Polską transmisję z wydarzenia zrealizuje ekipa Polsat Games.

Esportowiec zarobił ponad dwa miliony dolarów. To wszystko w 10 latEsportowiec zarobił ponad dwa miliony dolarów. To wszystko w 10 lat

Więcej o: