Nagrody rozdane. Wisła Kraków zdominowała galę ESL Mistrzostw Polski

Chociaż finały jesiennego sezonu ESL Mistrzostw Polski już dawno za nami, to dopiero w styczniu odbyła się gala podsumowująca całe wydarzenie. Indywidualne nagrody powędrowały do graczy i trenerów. Aż cztery statuetki padły łupem Wisły All in! Games Kraków - obecnych mistrzów Polski w CS:GO.

ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2021 zakończyły się zwycięstwem Wisły All in! Games Kraków. Znakomitą postawę Białej Gwiazdy dostrzegli kibice, którzy wręczyli formacji z Krakowa aż cztery z siedmiu nagród sezonu.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Wisła na czele

Tytuł mistrza zobowiązuje. Okazuje się, że gracze Wisły brylują nie tylko na serwerze, ale również w garniturach na eleganckich galach. Jedna z nich odbyła się w Katowicach i podsumowała ubiegły sezon ESL Mistrzostw Polski.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kibice mogli za pomocą głosowania wybrać swoich faworytów w poszczególnych kategoriach. O części nagród decydowali zaś eksperci lub statystyki. Plebiscyt zdominowała Biała Gwiazda. Największym wygranym wtorkowego wieczoru jest niewątpliwie Krzysztof „Goofy" Górski, który zgarnął aż dwie nagrody, w dodatku najważniejsze – Gracza Sezonu i MVP Finałów. Oprócz pamiątkowych pucharów 21-latek otrzymał również komputer o wartości 20 tysięcy złotych.

Do Wisły trafiła również nagroda dla Organizacji Roku. Wyróżniony został także Mariusz „Loord" Cybluski, trener wiślackiej dywizji CS:GO. Indywidualne nagrody dla Wisły nie powinny jednak dziwić, w końcu to krakowski zespół triumfował w zeszłym sezonie. Teraz Biała Gwiazda przygotowuje się do jeszcze ważniejszej imprezy – IEM Katowice 2022 – która startuje już w połowie lutego.

IEM Katowice 2022 pod znakiem X - 10. edycja legendarnego turnieju powraca do Spodka w nowej formieIEM Katowice 2022 pod znakiem X - 10. edycja legendarnego turnieju powraca do Spodka w nowej formie

Pozostałe nagrody

Podczas gali rozdano również wyróżnienia w trzech, innych kategoriach. Dwie statuetki trafiły do finalistów poprzedniej edycji – HONORIS. Sebastian „fr3nd" Kuśmierz został uznany za Odkrycie Sezonu. Najskuteczniejszym zawodnikiem został zaś Kamil „reiko" Cegiełko – w tym wypadku o wyborze decydowały statystyki.

Jedynym nagrodzonym graczem, który nie występuje ani w Wiśle, ani w HONORIS, jest Mateusz „m4tthi" Szameblan. Zawodnik Ungentium został uznany za Snajpera Sezonu - tak wskazały statystyki. M4tthi to również jedyny gracz, który nie wystąpił w lanowych finałach ESL MP, bowiem jego drużyna odpadła szybciej.

Jakub 'sinmivak' Rucki, AGO ROGUEUltraliga powraca na ekrany. Kto zostanie mistrzem?

Więcej o: