Ultraliga powraca na ekrany. Kto zostanie mistrzem?

Już we wtorkowe popołudnie powrócą rozgrywki Ultraligi. Czas rozpocząć kolejną serię zmagań podążającą do wyłonienia najlepszej drużyny regionu.

Drugi tydzień stycznia oznacza rozpoczęcie wszystkich akredytowanych europejskich lig regionalnych w League of Legends. Pośród nich znajduje się rodzima Ultraliga, której pierwsze spotkania zostaną rozegrane już dzisiejszego wieczoru.

Zobacz wideo Rewolucja w komunikacji z piłkarzami. "Telefon? Gry? To normalne. Ale nie można stawiać zakazów"

Szturm nowych formacji

Polski ERL względem poprzedniego sezonu przeszedł sporo zmian. Najważniejszą z nich jest dołączenie do regionu Baltic Masters. Ze względu na potencjał nowych zespołów liga została rozszerzona o dwa dodatkowe miejsca, które trafiły dla dwóch najlepszych drużyn regionu bałtyckiego. Decyzyjne nie były poprzednie lata, lecz dyspozycja w turnieju zorganizowanym w październiku zeszłego roku. Wówczas najmocniejsze okazały się Iron Wolves oraz Goskilla.

Dwie zagraniczne organizacje to nie koniec nowości w sferze drużyn. Z Ultraligi wycofały się dwie formacje - K1CK oraz PDW. Ich miejsca zajęły kolejno formacje Forsaken oraz Zero Tenacity, które dysponują międzynarodowymi składami.

W bieżących formacjach również doszło do ogromu zmian. Przed najbardziej utalentowanymi zawodnikami z zeszłego roku otworzyły się perspektywy rozwoju w zagranicznych drużynach. Nie oznacza to jednak braku importów z zachodu do Polski. Pod tym względem brylowało AGO ROGUE, które ściągnęło nad Wisłę Rabble'a, Nite'a, oraz Leona. Zespół uzupełniają dwaj pozostali w składzie Polacy, Sinmivak oraz Lucker.

FIFA 22Najlepsze sposoby na gole w FIFA 22. Przepis na zdobycie przewagi

Pierwsze mecze Ultraligi już we wtorek!

Ultraliga rozpocznie się już we wtorkowe popołudnie. W meczu inaugurującym wystąpią zawodnicy litwińskiego Goskilla, którzy zmierzą się z rodzimym Illuminar Gaming. Gracze na Summoner’s Rift stawią się już o 17:00, jednak transmisja zostanie poprzedzona 30-minutowym studiem przedmeczowym

Pełen harmonogram pierwszego dnia spotkań prezentuje się następująco:

  • 17:00 - Goskilla vs. Illuminar Gaming
  • 18:00 - Team ESCA Gaming vs. Gentlemen's Gaming
  • 19:00 - Zero Tenacity vs. devils.one
  • 20:00 - Forsaken vs. Iron Wolves
  • 21:00 - Komil&Friends vs. AGO ROGUE

Nowości także w drugiej dywizji

Druga dywizja Ultraligi przez ostatni czas pozostawała w cieniu starszego rodzeństwa. W wiosennym splicie może to się nieco zmienić. I to z kilku powodów! Najważniejszym z nich jest nawiązanie współpracy pomiędzy organizatorem ligi a WitchHUBem, które będzie odpowiedzialne transmisję pobocznego cyklu rozgrywek.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Prawdziwą bombą "drugiej Ultraligi" zapowiada się być zespół influencerów występujący pod szyldem INTERNAZIOMALE. W wyjściowej piątce zespołu zobaczymy ArQuela, Rybsona, Overpowa, deflesa oraz Aprila. Trenerem zespołu został Over, który wcześniej próbował swoich sił w Pompa Team oraz PRIDE.

Druga dywizja Ultraligi będzie rozgrywać się w poniedziałkowe i czwartkowe wieczory.

Twitch.Czego ludzie oglądają najwięcej na Twitchu? Gry zepchnięte z tronu

Więcej o: