Kolejny piłkarz inwestuje w esport. To gwiazda Manchesteru United

Kolejna gwiazda piłki nożnej założyła swoją organizację esportową. Będzie ona rywalizować w trzech czołowych tytułach - League of Legends, VALORANT oraz Rainbow Six: Siege.

Esport coraz bardziej przebija się do mainstreamu. Branżą interesuje się masa nieendemicznych marek, a w świat sportów elektronicznych zaczyna inwestować coraz więcej celebrytów z innych branż. Teraz do grona takich osób dołączył zawodnik Manchesteru United.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

David de Gea wchodzi w esport

Mowa tutaj o Davidzie de Gei. Bramkarz klubu z Anglii ogłosił otwarcie organizacji o nazwie Rebels Gaming. Organizacja początkowo będzie posiadać trzy dywizje - w League of Legends, VALORANCIE oraz Rainbow Six: Siege. 

DWG KIA na Worlds 2021 Byli mistrzowie świata w komplecie. Postawili na młodych

Rebels Gaming z hukiem wchodzi w świat esportu. W ogłoszeniu umieszczonym na stronie organizacji znajdziemy informacje o nowym centrum szkoleniowym dla swoich graczy. Będzie ono umiejscowione w Madrycie i ma służyć dla graczy m.in. do treningów i także innych wydarzeń dla publiczności.

Rebels Gaming ma rozwijać młode, nieodkryte talenty

- Pragniemy, aby Rebels Gaming zostało jednym z globalnych klubów, nie tylko ze względu na swój wysoki poziom, ale także z powodu zaangażowania w talent i umiejętność zainspirowania młodych zawodników, szukających nowych możliwości - możemy przeczytać na stronie. 

Skin do postaci, przez który sędzia podyktował walkower. Zespół wygrał walkowerem przegrany mecz. Czy to było fair play?

David de Gea to kolejny profesjonalny piłkarz, który zdecydował się wkroczyć w branżę sportów elektronicznych. W niej istnieje już wiele organizacji, którymi inwestorami bądź też założycielami są piłkarze.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Warto wspomnieć chociażby o Guild Esports, którego współzałożycielem jest David Beckham. Swoje organizacje posiadają także Sergio Agüero, Casemiro, czy Jesse Lingard. Pierwszy z nich będzie na żywo transmitował poczynania swojego zespołu, KRÜ Esports, na mistrzostwach świata w VALORANCIE. Te zaczynają się w środę o godzinie 15:00, a zapowiedź można znaleźć poniżej. 

Acend zeek Polacy zawalczą o mistrzostwo świata. Na ten turniej czekali fani

Więcej o: