David de Gea

Hiszpański piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Jest zawodnikiem Manchesteru United, a także reprezentacji Hiszpanii. Uchodzi za jednego z najlepszych bramkarzy na świecie.
Data urodzenia: 7.11.1990
Miejsce urodzenia: Madryt, Hiszpania
Wzrost: 1,92 m
Facebook: facebook.com/DavidDeGeaOficial/
Twitter: twitter.com/D_DeGea
Instagram: instagram.com/d_degeaofficial/

Przebieg kariery

De Gea zaczynał swoją karierę w Atletico Madryt, gdzie przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia. W pierwszej drużynie grał w latach w 2009-2011, a jego występy były oceniane bardzo wysoko. W 2010 roku wygrał Ligę Europy. Łącznie rozegrał dla Atletico 57 meczów, po czym podpisał kontrakt z Manchesterem United. "Czerwone Diabły" zapłaciły za niego 25 mln euro. Z United wygrał mistrzostwo Anglii w 2013 r. i puchar Anglii w 2016 r. Jego umowa z Manchesterem obowiązuje do 30 czerwca 2009 roku.

Reprezentacja

W barwach narodowych zadebiutował 8 czerwca 2014 roku w towarzyskim meczu z Salwadorem, który Hiszpania wygrała 2:0, a de Gea rozegrał zaledwie siedem minut. Od Euro 2016 jest pierwszym bramkarzem kadry.

Charakterystyka piłkarska

Hiszpan świetnie spisuje się na linii bramkowej i posiada fantastyczny refleks. De Gea uznawany jest za jednego z najlepszych bramkarzy świata. Wartość rynkowa tego piłkarza jest szacowana na około 40 milionów euro.

David de Gea

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.