Ten skok dał Stochowi podium w Klingenthal. "Dobrze, bardzo dobrze!" [WIDEO]

Kamil Stoch zdobył pierwsze podium w tym sezonie Pucharu Świata. Trzykrotny mistrz olimpijski był trzeci w konkursie w niemieckim Klingenthal. Tak wyglądał drugi skok Polaka, który pozwolił mu wskoczyć w drugiej serii z 4. na 3. miejsce w końcowej klasyfikacji.

Kamil Stoch zaliczył bardzo dobry występ w konkursie Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Polak po raz pierwszy w tym sezonie był na podium i zajął trzecie miejsce. I to mimo dwóch skoków przy niesprzyjającym wietrze.

Zobacz wideo "Stoch wzrusza ramionami i mówi, że czegoś brakuje. To nas trochę martwi"

Tak Stoch wylądował na podium. "Dobrze, bardzo dobrze!"

W pierwszym skoku Kamil Stoch uzyskał w nie najlepszych warunkach 132 metry, co dało mu czwarte miejsce. W drugiej próbie z kolei skoczył o metr dalej, dzięki czemu poprawił się o jedną pozycję i po raz pierwszy w tym sezonie uplasował się na podium zawodów Pucharu Świata. Wyprzedzili go tylko Norweg Halvor Egner Granerud oraz zwycięzca konkursu - Austriak Stefan Kraft.

DolezalKamil Stoch podwójnie pokrzywdzony. Wymowna reakcja Doleżala

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Kolejny konkurs Pucharu Świata odbędzie się już w niedzielę, także w Klingenthal. Na godzinę 14:00 zaplanowane są kwalifikacje, a konkurs rozpocznie się dwie godziny później. Relacja na żywo w Sport.pl.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: