Wielki sukces Kamila Stocha! Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Świata

Kamil Stoch awansował na dziesiąte miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wciąż prowadzi Niemiec Karl Geiger.

Kamil Stoch bardzo dobrze spisał się w sobotnim konkursie PŚ w niemieckim Klingenthal. Polak skoczył 132 i 133 metrów, co dało mu trzecie miejsce. Wyprzedzili go tylko Austriak Stefan Kraft oraz Norweg Halvor Egner Granerud.

Zobacz wideo "Stoch wzrusza ramionami i mówi, że czegoś brakuje. To nas trochę martwi"

Weekend pod znakiem skoków w TVP. Gdzie i o której godzinie będzie można oglądać polskich skoczków? [Transmisja, stream online]Polacy chcą przejąć odwołane zawody Pucharu Świata. Zaskakująca lokalizacja

Stoch jest w najlepszej "10" Pucharu Świata

Pierwsze podium w tym sezonie w konkursie Pucharu Świata, oraz 80. w karierze sprawiło, że Kamil Stoch awansował do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej. Polak ma 161 punktów. Do podium i trzeciego Eisenbichlera traci 126 punktów, a do prowadzącego w PŚ - jego rodaka Karla Geigera - aż 244 punkty.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Klasyfikacja Pucharu Świata:

  1. Karl Geiger (Niemcy) - 405 punktów,
  2. Stefan Kraft (Austria) - 306,
  3. Markus Eisenbichler (Niemcy) - 287,
  4. Anze Lanisek (Słowenia) - 283,
  5. Halvor Egner Granerud (Norwegia) - 240,
  6. Ryoyu Kobayashi (Japonia) - 216,
  7. Marius Lindvik (Norwegia) - 191,
  8. Cene Prevc (Słowenia) 182,
  9. Kilian Peier (Szwajcaria) - 170,
  10. Kamil Stoch (Polska) - 161.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: