Podali Rosji współrzędne do zbombardowania. Skandal to mało powiedziane

Skandaliczna oprawa? To chyba zbyt łagodne określenie, aby nazwać baner kibiców Hellasu Werona, którzy wskazali Rosjanom współrzędne do zbombardowania.

Po kilku latach zamrożonej wojny, Rosjanie znów w otwarty sposób zaatakowali Ukrainę. Wojsko Władimira Putina od prawie trzech tygodni niszczy kolejne miasta i morduje ludność cywilną. I choć tragedia wydarza się na oczach całej Europy, to nie wszystkich rusza. Wrażliwości zabrakło kibicom Hellasu Werona, którzy wywiesili skandaliczny i po prostu obrzydliwy transparent.

Zobacz wideo Kliczko walczył przez całe życie. "Teraz chwycił za broń i stanął do obrony Kijowa"

Szymon Żurkowski, pomocni Empoli Calcio, Serie A. Źródło: https://twitter.com/EmpoliCalcio/status/1464536979127734273/photo/2Wielki transfer Żurkowskiego? Trener nie ma żadnych wątpliwości

Na banerze widać flagi Rosji i Ukrainy oraz współrzędne Neapolu, co ma sugerować, że to miasto Diego Armando Maradony powinno być kolejnym celem rosyjskiej agresji.

Wśród fanów Hellasu nie brakuje skrajnie prawicowych ultrasów, którzy - zwłaszcza w latach 90. - obnosili się z flagami, na których znajdowały się celtyckie krzyże oraz swastyki. Niedawno chwalili Mateusza Praszelika za wybór koszulki z numerem "88". Dlaczego? 

Zobacz program Sport.pl LIVE od 20:00:

 

W niektórych kręgach liczba "88" reprezentuje slogan Heil Hitler. Litera H jest ósmą literą alfabetu, więc 88 oznacza HH, czyli Heil Hitler. "Jeden z nas" czy "Honor" - takie komentarze znalazły się pod postem Praszelika w nowej koszulce.

Warto dodać, że we Włoszech występuje zjawisko, które można nazwać rasizmem terytorialnym. Werona to miasto z północy kraju, zaś Neapol to symbol południowych Włoch. Kampania, gdzie mieści się Neapol, to jeden z najbiedniejszych regionów w Italii, a prawdziwym obrazem miejskiego życia są gigantyczne, zrujnowane blokowiska zamieszkane przez klasę robotniczą i emigrantów. To właśnie tam camorra rekrutuje swoich żołnierzy.

Wojciech Szczęsny obronił rzut karnyTylko spójrzcie na piłkę. Kuriozum tuż przed karnym. To pomogło Szczęsnemu [WIDEO]

Napoli musi uważać na Hellas także na boisku

Napoli zmierzy się z Hellasem w niedzielę. Dla drużyny Luciano Spallettiego to ważny mecz, bo traci tylko siedem punktów do Milanu, ale lider Serie A rozegrał dwa mecze więcej. Hellas to typowy ligowy średniak, który jednak potrafi postawić się lepszym. Zespół Praszelika i Pawła Dawidowicza (obaj leczą urazy) zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Więcej o: