"Ależ on jest w formie". Wojciech Szczęsny fenomenalnie broni rzut karny [WIDEO]

Wojciech Szczęsny potwierdził, że jest w fenomenalnej formie w ostatnich tygodniach. Polak obronił rzut karny, a jego Juventus wygrał 3:1 z Sampdorią.

Juventus wciąż ma realne szanse nawet na walkę o mistrzostwo Włoch. Podopieczni Allegrego wygrali trzeci mecz z rzędu i znacznie zbliżyli się do liderującego Milanu.

Fenomenalna interwencja Wojciecha Szczęsnego w końcówce spotkania

Choć Juventus szybko osiągnął dwubramkowe prowadzenie, to Sampdoria miała sporą przewagę i stworzyła sobie sporo dobrych sytuacji. W 74. minucie przy wyniku 2:0 dla Juventusu sędzia podyktował rzut karny dla gości. To mógł być punkt zwrotny tego spotkania, biorąc pod uwagę przewagę genueńczyków.

"Jedyny godny uwagi". Niemcy ocenili grę Lewandowskiego niejednoznacznie

Do piłki podszedł Antonio Candreva. Doświadczony skrzydłowy uderzył mocno w lewy róg bramki Wojciecha Szczęsnego, ale Polak popisał się fenomenalną interwencją. "Cóż za cudowna parada... Ale niesamowicie zachował się Wojciech Szczęsny. Ależ on jest w niesamowitej formie. Pokazał to w ostatnich tygodniach, pokazał przed tygodnie, a teraz cudowanie broni strzał Candrevy z jedenastu metrów" - zachwycał się komentator Eleven Sports po obronie Polaka.

Ostatecznie Juventus wygrał 3:1. Dwie bramki dla Juventusu zdobył Alvaro Morata, samobójcze trafienie zaliczył także obrońca Samdorii Maya Yoshida. Dla gości strzelił Sabiri w 84. minucie. Po wygranej Juventus zajmuje czwarte miejsce z 56 punktami po 29. meczach. Strata do liderującego Milanu (mecz mniej rozegrany) wynosi cztery punkty.