Gigantyczna sensacja. Były mistrz świata odpadł już w eliminacjach

Wielka sensacja na mistrzostwach świata w snookerze stała się faktem. Na etapie eliminacji udział na imprezie zakończył mistrz świata z 2006 roku - Graeme Dott. Szkot przegrał z Walijczykiem Jacksonem Page'em. Tytułu mistrza świata broni Luca Brecel. Finał zmagań zaplanowano na 6 maja.

W Sheffield trwają eliminacje do drabinki głównej mistrzostw świata w snookerze. Te rozpoczną się w sobotę 20 kwietnia, a zakończą 6 maja. Będzie to także ostatni turniej rankingowy w trwającym sezonie 2023/24. Złotego medalu broni Belg Luca Brecel.

Zobacz wideo Jędrzejczyk przegrała po świetnej walce. "Uznajmy ten pojedynek za najlepszy w historii"

Snooker. Wielka sensacja w przededniu mistrzostw świata!

W poniedziałek w turnieju eliminacyjnym doszło do niemałej sensacji. Z rywalizacją pożegnał się mistrz świata z 2006 roku Graeme Dott. Szkot musiał uznać wyższość byłego mistrza świata juniorów Walijczyka Jacksona Page'a. Dla wielu ekspertów taki rezultat nie był jednak zaskoczeniem. Dott w ostatnim czasie był daleki od swojej szczytowej formy, a w światowym rankingu zajmuje dopiero 54. miejsce. 

Graeme Dott wywalczył tytuł mistrza świata w 2006 roku. Rok później triumfował także w China Open, a w 2010 roku został wicemistrzem świata - to są jego największe osiągnięcia. Również w latach 2006-07 był wiceliderem światowego rankingu, co było najwyższą pozycją w karierze tego zawodnika. 

Warto dodać, że Dott to nie jedyny utytułowany zawodnik, który pożegnał się już z rywalizacją w Sheffield. Odpadł także Fergal O'Brien. 52-letni Irlandczyk swoją zawodową przygodę ze snookerem rozpoczynał w 1991 roku i jest jednym z najbardziej doświadczonych snookerzystów. Po porażce w eliminacjach ogłosił jednak zakończenie kariery, co oznacza, że w żadnych zawodach już nie wystąpi.

Turniej główny wystartuje w Sheffield 20 kwietnia. Finał zaplanowano na 6 maja. Oprócz broniącego tytuły Brecela faworytem będzie także Ronnie O'Sullivan.

Czy śledzisz rozgrywki w snookera?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.