"Don Kasjo" straszony sądem. W tle grube pieniądze. "Jak najwięksi wrogowie"

- Kasjusz złamał warunki umowy, którą miał wcześniej zawartą - powiedział współwłaściciel Fame MMA Krzysztof Rozpara w rozmowie z "Super Expressem", gdzie potwierdził, że federacja będzie domagała się odszkodowania od Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego.

To już była sama końcówka niedzielnej konferencji prasowej zapowiadającej marcową galę Fame MMA. - Chciałbym poinformować, że każdy zawodnik - ja też tak miałem - ma zakaz konkurencji nawet po zakończeniu umowy na kilka miesięcy. Z racji tego, że Kasjusz miał zakaz konkurencji na 12 miesięcy od zakończenia jego umowy, a jednak go złamał, to Fame MMA zdecydowało się go pozwać na kwotę miliona złotych - powiedział youtuber Sylwester Wardęga, który współprowadził niedzielną konferencję.

Zobacz wideo Mamed Chalidow kontra maszyna "bokser". Coś niebywałego

"Don Kasjo" zapłaci milion złotych kary? Złamał zakaz konkurencji

Tej informacji nie zdementowali od razu ani Wojciech Golla, ani Michał "Boxdel" Baron. Współwłaściciele Fame MMA, którzy niedzielną konferencję oglądali w wygodnych fotelach z honorowych miejsc. Obaj mieli mikrofony i wcześniej wchodzili w dyskusje czy to z Wardęgą, czy z innymi uczestnikami. Obaj także tej informacji nie potwierdzili. Zrobił to dopiero Krzysztof Rozpara, trzeci ze wspólników w Fame MMA, który porozmawiał z "Super Expressem".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Kasjusz złamał warunki umowy, którą miał wcześniej zawartą. W kontrakcie paragrafy określają jasno zobowiązania obydwóch stron w tej relacji. Są tam też paragrafy, które mówią o zobowiązaniach zawodnika przez określony czas po rozwiązaniu, zakończeniu lub wypowiedzeniu umowy i właśnie te Kasjusz naruszył. Jesteśmy więc uprawnieni do naliczenia kar umownych, które właśnie zostały naliczone i będziemy je egzekwować. Nawet jeśli będzie to wymagało zaangażowania sądu - wyznał Rozpara w rozmowie z "Super Expressem".

"Kasjusz zawsze mówił o zasadach, a tutaj sam pokazał, że jest inaczej"

"Don Kasjo" od początku związany był z Fame MMA. Z czasem stał się największą gwiazdą tej federacji. W listopadzie po gali Fame MMA 12, gdzie pokonał byłego mistrza KSW Marcina Wrzoska oraz "Boxdela", wyznał jednak, że odchodzi z federacji. Obie strony rozstały się raczej w nieprzyjemnej atmosferze, bo nie brakowało wzajemnych uszczypliwości. - Kasjusz zawsze mówił o zasadach, a tutaj sam pokazał, że jest inaczej. Zawiódł nas bardzo. Dużo zyskaliśmy dzięki Kasjuszowi, a on dzięki nam bardzo dużo i jest mi szczególnie przykro. To jest taka zaskakująca decyzja, że nagle postanowił, że mówi "elo" i nawet bez pożegnania - komentował Golla.

Na razie "Don Kasjo" nie odniósł się publicznie do oskarżeń o złamaniu zakazu konkurencji. W poniedziałek zamieścił jednak wymowny wpis na Instagramie, gdzie wrzucił zdjęcie z sobotniej gali Prime MMA - nowej federacji freakfightowej w Polsce, której został twarzą i sam na premierowej gali wszedł do oktagonu, by zawalczyć z Mateuszem "Muranem" Murańskim.

"Dziękuję za wiarę i doping. Jesteście najlepsi. Przykro, że tylu ludzi, dla których uważam, że zrobiłem dużo, teraz zachowują się jak moi najwięksi wrogowie. No cóż... Takie jest życie, lubię żyć pod ciągłą presją, chociaż czasem jest ciężko, ale z Waszą pomocą zrobimy jeszcze sporo dobrego. Dziękuję jeszcze raz, że jesteście" - napisał "Don Kasjo" na Instagramie.

Prime MMA. Wyniki gali:

 • Łukasz "Kamerzysta" Wawrzyniak pok. Marka "Kruszwila" Kruszela przez nokaut (ciosy), 1 runda
 • Kasjusz "Don Kasjo" Życiński pok. Mateusza "Murana" Murańskiego przez jednogłośną decyzję - walka bokserska, 4 rundy
 • Adrian "Medusa" Salamon pok. Dawida Narożnego przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Jaś Kapela pok. Ziemowita Piasta Kossakowskiego przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda
 • Paweł "Pablo Tybori" Tyburski pok. Łukasza Lupę przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda
 • Aleksandra Okrzesik pok. Julię "Queen of the Black" Pelc przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Michał "Sobota" Sobolewski pok. Adriana "Puszbarbera" Salwę przez jednogłośną decyzję - walka bokserska, 3 rundy
 • Alan Kwieciński pok. Jakuba Lasika i Rafała Pazika przez podwójny nokaut: Lasik 1. runda, Pazik 2. runda - walka na zasadach K1
 • Sebastian "Ztrolowany" Nowak pok. Jakuba "Hecmana" Rygiela przez nokaut (ciosy), 2. runda
 • Wioletta Kotelecka pok. Oliwię Sadkowską przez TKO (ciosy), 1. runda
 • Dawid "Ambro" Ambroziak pok. Adriana Ciosa przez TKO (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Sergiusz Zając pok. Pawła Całkowskiego przez TKO (ciosy w parterze), 3. runda
Więcej o: