Szok! Kapela nokautuje Kossakowskiego. "Ależ awantura. Bomba za bombą"

- Nie wierzę w to, nie wierzę! Przepraszam państwa, ale nie wierzę - powtarzał zaskoczony komentator po tym, jak Jaś Kapela na gali Prime MMA pokonał już w pierwszej rundzie Ziemowita Piasta Kossakowskiego.

Jaś Kapela w sobotę - podczas premierowej gali nowej federacji Prime MMA - na trybunach łódzkiej Atlas Areny nie miał chyba wielu zwolenników. A na pewno nie tylu, ile jego rywal. Na blisko trzy godziny przed walką Kapela został wygwizdany podczas oficjalnej prezentacji. Gwizdy było słychać wyraźnie. Tym bardziej że jego rywal Ziemowit Piast Kossakowski - zapowiedziany zaraz po nim - dostał od publiczności brawa.

Zobacz wideo Tak dziś wygląda Ze Roberto. WOW!

Prime MMA Dwóch na jednego nie dali rady. Padali jak muchy, zwijali się z bólu. "Nie wiedzieli, na co się pisali"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kapela ma 38 lat i jest lewicowym aktywistą, który ma na swoim koncie kilka książek oraz tomików poezji. Dużą popularność zyskał dzięki udziałowi w programie "Hejt Park" w Kanale Sportowym. I teraz chce ją spieniężyć. O jego debiucie w MMA pisano już w zeszłym roku. Z kolei Ziemowit Kossakowski, który jest od Kapeli dziesięć lat młodszy, to prawicowy dziennikarz "Życia Stolicy", w przeszłości związany z TVP Info.

"30 sekund, nokaut prawą ręką"

Ich sobotnia walka od dłuższego czasu zapowiadana była jako pierwsza w Polsce polityczna walka w oktagonie. - 30 sekund, nokaut prawą ręką - odgrażał się w ostatnich dniach Kossakowski. I na przechwałkach się skończyło, bo taki scenariusz w ogóle się nie sprawdził.

- Ależ awantura. Bomba za bombą. Kto by się spodziewał - mówili komentatorzy. To był sam początek walki, pierwsza runda. Kapela i Kossakowski wyprowadzali trochę nieporadne ciosy, a ten drugi nawet sprowadził rywala do parteru. Tam Kapela próbował tzw. gilotyny, ale Kossakowski się wyswobodził. Dalej jednak był w parterze, gdzie Kapela zrobił dosiad, zasypał go gradem ciosów i wygrał walkę.

- Nie wierzę w to, nie wierzę! Przepraszam państwa, ale nie wierzę - powtarzał komentator Prime MMA - który podobnie jak bukmacherzy - faworyta w tej freakowej walce widział w Kossakowskim.

Freak MMA, czyli już nie tylko amatorzy

Zaczęło się kilka lat temu. Marta Linkiewicz zyskała gigantyczną popularność, kiedy w sieci pochwaliła się, że uprawiała seks z trzema raperami z Rae Sremmurd. Esmeralda Godlewska także chciała trafić na plotkarskie portale - najpierw występując w programie "Ex na plaży", później eksponując biust na Instagramie, a potem śpiewając z siostrą kuriozalną wersję świątecznej kolędy. Patostreamer Daniel "Magical" Zwierzyński zyskał obserwujących dzięki pijackim transmisjom na YouTube, w czasie których wyzywał i bił matkę i jej konkubenta, i w pijackim szale dewastował mieszkanie. A niedługo potem został skazany za popieranie nożownika, który zamordował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Paweł Całkowski odwieziony do szpitala Zawodnik po walce od razu na noszach trafił do szpitala. Krwawa jatka na Prime MMA [WIDEO]

Co łączy te wszystkie postacie? Że walczyły - bądź wciąż walczą - na freakowych galach MMA. A określenie patocelebryci pasuje do nich idealnie. Ale ci patocelebryci - co pokazuje przykład Linkiewicz - powoli zmienią się w celebrytów, którzy wciąż są amatorami, ale mocno aspirują, by zostać półprofesjonalnymi sportowcami. Trenują sporty walki, zmieniają swój styl życia i z gali na galę robią progres sportowy. O nowym zjawisku w sportach walki pisze Antoni Partum na Sport.pl >>

Prime MMA. Wyniki gali:

 • Łukasz "Kamerzysta" Wawrzyniak pok. Marka "Kruszwila" Kruszela przez nokaut (ciosy), 1 runda
 • Kasjusz "Don Kasjo" Życiński pok. Mateusza "Murana" Murańskiego przez jednogłośną decyzję - walka bokserska, 4 rundy
 • Adrian "Medusa" Salamon pok. Dawida Narożnego przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Jaś Kapela pok. Ziemowita Piasta Kossakowskiego przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda
 • Paweł "Pablo Tybori" Tyburski pok. Łukasza Lupę przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda
 • Aleksandra Okrzesik pok. Julię "Queen of the Black" Pelc przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Michał "Sobota" Sobolewski pok. Adriana "Puszbarbera" Salwę przez jednogłośną decyzję - walka bokserska, 3 rundy
 • Alan Kwieciński pok. Jakuba Lasika i Rafała Pazika przez podwójny nokaut: Lasik 1. runda, Pazik 2. runda - walka na zasadach K1
 • Sebastian "Ztrolowany" Nowak pok. Jakuba "Hecmana" Rygiela przez nokaut (ciosy), 2. runda
 • Wioletta Kotelecka pok. Oliwię Sadkowską przez TKO (ciosy), 1. runda
 • Dawid "Ambro" Ambroziak pok. Adriana Ciosa przez TKO (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Sergiusz Zając pok. Pawła Całkowskiego przez TKO (ciosy w parterze), 3. runda
Więcej o: