Tak się kończy zaczepianie Jasia Kapeli. Kamera wszystko nagrała [WIDEO]

Ziemowit Kossakowski opuszczał halę wycieńczony na wózku po tym, jak na sobotniej gali Prime MMA przegrał już w pierwszej rundzie z Jasiem Kapelą.

- Co zawiodło? Moja głowa. Przepraszam - rzucił zaraz po walce do kamery Ziemowit Kossakowski. - Myślałem, że to potrwa trochę dłużej - uśmiechał się Jaś Kapela, który nie był faworytem, ale już w pierwszej rundzie rozbił Kossakowskiego w parterze i wygrał walkę na sobotniej gali Prime MMA.

Zobacz wideo Tymoteusz Puchacz znakomicie odnajduje się w Trabzonsporze

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kapela to lewicowy aktywista, który ma na swoim koncie kilka książek oraz tomików poezji. Dużą popularność zyskał dzięki udziałowi w programie "Hejt Park" w Kanale Sportowym. Z kolei Kossakowski, który jest od Kapeli dziesięć lat młodszy, to prawicowy dziennikarz "Życia Stolicy", w przeszłości związany z TVP Info. Ich sobotnia walka od początku zapowiadana była jako pierwsza polityczna walka MMA w Polsce

"Ależ awantura. Bomba za bombą"

- 30 sekund, nokaut prawą ręką - odgrażał się w ostatnich dniach Kossakowski. Ale na przechwałkach się skończyło, bo taki scenariusz w ogóle się nie sprawdził.

- Ależ awantura. Bomba za bombą. Kto by się spodziewał - mówili komentatorzy. To był sam początek walki, pierwsza runda. Kapela i Kossakowski wyprowadzali ciosy, a ten drugi nawet sprowadził rywala do parteru. Tam Kapela próbował tzw. gilotyny, ale Kossakowski się wyswobodził. Ale dalej był w parterze, gdzie Kapela zrobił dosiad, zasypał go gradem ciosów i wygrał walkę.

Kapela wychodził z oktagonu zwycięski, a Kossakowski pokonany i wycieńczony. Nie o własnych siłach, a w towarzystwie medyków, którzy wynieśli go na wózku, co zostało nagrane przez kamerę "Super Expressu".

 

Kossakowski miał zawalczyć z "Kamerzystą"

Kossakowski na sobotniej gali miał stoczyć dwie walki. - Ja byłem gotowy, ale jego [Kossakowskiego] odwieźli do szpitala - powiedział Łukasz "Kamerzysta" Wawrzyniak, który w walce wieczoru potrzebował 11 sekund, by pokonać Łukasza "Lorda Kruszwila" Kruszela. Po tej walce miał jeszcze zmierzyć się na gołe pięści z Kossakowskim, który odgrażał się, że pokona Kapelę i "Kamerzystę". I zostanie pierwszym mistrzem Prime MMA, który w rekordzie ma dwie wygrane walki.

Prime MMA. Wyniki gali:

 • Łukasz "Kamerzysta" Wawrzyniak pok. Marka "Kruszwila" Kruszela przez nokaut (ciosy), 1 runda
 • Kasjusz "Don Kasjo" Życiński pok. Mateusza "Murana" Murańskiego przez jednogłośną decyzję – walka bokserska, 4 rundy
 • Adrian "Medusa" Salamon pok. Dawida Narożnego przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Jaś Kapela pok. Ziemowita Piasta Kossakowskiego przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda
 • Paweł "Pablo Tybori" Tyburski pok. Łukasza Lupę przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda
 • Aleksandra Okrzesik pok. Julię "Queen of the Black" Pelc przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Michał "Sobota" Sobolewski pok. Adriana "Puszbarbera" Salwę przez jednogłośną decyzję - walka bokserska, 3 rundy
 • Alan Kwieciński pok. Jakuba Lasika i Rafała Pazika przez podwójny nokaut: Lasik 1. runda, Pazik 2. runda - walka na zasadach K1
 • Sebastian "Ztrolowany" Nowak pok. Jakuba "Hecmana" Rygiela przez nokaut (ciosy), 2. runda
 • Wioletta Kotelecka pok. Oliwię Sadkowską przez TKO (ciosy), 1. runda
 • Dawid "Ambro" Ambroziak pok. Adriana Ciosa przez TKO (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Sergiusz Zając pok. Pawła Całkowskiego przez TKO (ciosy w parterze), 3. runda
Więcej o: