Iga Świątek surowo oceniła swoje zwycięstwo. "Ciężko mi jest walczyć"

Iga Świątek wygrała 6:4, 6:4 z Juliją Putincewą w drugiej rundzie turnieju WTA w Ostrawie i czeka na swoją rywalkę w ćwierćfinale. - Było bardzo ciężko ją wykończyć - powiedziała Polka po zakończeniu spotkania.

Iga Świątek zagrała pierwszy mecz od wielkoszlemowego US Open. Początek turnieju WTA w Ostrawie nie był najłatwiejszy dla tenisistki z Raszyna, ale zakończył się wygraną 6:4, 6:4 z Juliją Putincewą z Kazachstanu. Świątek w drugim secie meczu zaprezentowała fenomenalną akcję w defensywie, która śmiało może kandydować do miana zagrania turnieju. "Tak się broni Iga Świątek" - napisano na oficjalnym profilu telewizji Canal+ Sport. Oficjalne konto WTA z kolei przyznało akcji Polki pięć gwiazdek!

Iga Świątek komentuje wygraną z Juliją Putincewą w Ostrawie. "Było bardzo ciężko"

Oba sety meczu pomiędzy Igą Świątek a Juliją Putincewą były bardzo wyrównane. Polka przy stanie 4:4 w pierwszym secie zdobyła aż osiem punktów z rzędu, złapała swój dobry rytm w ataku i popisała się kilkoma efektownymi zagraniami. W drugim secie przy stanie 4:4 Świątek dwukrotnie uniknęła przełamania i zdobyła przewagę nad przeciwniczką.

Iga Świątek w pomeczowym wywiadzie przyznała wprost, że wygrana z Kazaszką nie była najłatwiejszym zadaniem. "Było bardzo ciężko. Ona biegała do każdej piłki na korcie i było ciężko ją wykończyć, szczególnie przy wolnej nawierzchni. Walczyła do samego końca i nawet przy samej piłce meczowej potrzebowałam trzech prób. Ciężko jest mi normalnie walczyć z takimi zawodniczkami. Lubię ryzykować, ale z ryzykiem pojawiają się niewymuszone błędy, więc ciężko jest zachować równowagę" - stwierdziła Polka, cytowana przez portal wtatennis.com.

Iga Świątek dzięki wygranej z Juliją Putincewą awansowała na czwarte miejsce w rankingu WTA (najwyższe w karierze). Na awans wpływa strata 310 punktów przez Elinę Switolinę oraz fakt, że w tym tygodniu w turniejach tenisowych nie startuje Barbora Krejcikova. W najbliższych tygodniach z rankingu zostaną odliczone punkty z Rolanda Garrosa, więc prawdopodobnie 20-latkę znów czeka spadek w klasyfikacji. Rywalką Świątek w ćwierćfinale w Ostrawie będzie zwyciężczyni starcia Magda Linette - Jelena Rybakina.