Słaba statystyka Manchesteru United. Tylko jeden piłkarz doceniony

Obecny sezon Manchesteru United nie jest usłany różami. Bardzo dobrze odzwierciedla to zestawienie przygotowywane co tydzień przez EA Sports. Do gry FIFA 22 wybierani są bowiem zawodnicy "w formie". Okazuje się, że Czerwone Diabły do niedawna nie miały żadnego przedstawiciela w tym gronie.

Karty „w formie" to nagroda za znalezienie się w drużynie tygodnia FIFA 22. Otrzymują je zawodnicy, którzy wyróżnili się na prawdziwych piłkarskich boiskach. W trwającym sezonie jedynym wyróżnionym w ten sposób piłkarzem Manchesteru United jest Bruno Fernandes.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Obraz słabej gry Manchesteru

Czerwona część Manchesteru po raz kolejny z zazdrością może przyglądać się poczynaniom rywala zza miedzy. Podopieczni Ralfa Ragnicka nie radzą sobie za dobrze w trwającym sezonie Premier League. W tabeli zajmują 4. miejsce, ale do lidera ma już aż 19 punktów straty.

Kryzys Czerwonych Diabłów doskonale widać za sprawą swego rodzaju konkursu, który od początku prowadzi EA Sports. Amerykański producent wręcza bowiem piłkarzom specjalne karty za znalezienie się w drużynie tygodnia FIFA 22. By taką kartę dostać, trzeba zabłysnąć na ligowych boiskach w kolejnych kolejkach sezonu.

Andrij SzewczenkoAndrij Szewczenko w FIFA 22? Ma status ikony

Manchester United nie gości jednak często w tym zestawieniu. Rozegrano już 24 kolejki, ale dotychczas tylko raz zdarzyło się, że zawodnik z Old Trafford otrzymał taką nagrodę. Był nim Bruno Fernandes, który kartę „w formie" zdobył dopiero kilka dni temu, za swój występ przeciwko Brentford.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Tak rzadkie wyróżnianie zawodników Manchesteru United dotychczas raczej się nie zdarzało. Niemniej jednak kryzys w prawdziwym świecie jest również w wirtualnej rzeczywistości FIFA 22.

Stan wyróżnionych zawodników United może jednak wkrótce ulec zmianie. W ostatniej kolejce Czerwone Diabły mierzyły się ze swoim sąsiadem z tabeli – West Hamem. Wygrały ten mecz 1:0, a gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie zdobył Marcus Rashford. Być może EA Sports doceni ten wyczyn i umieści Anglika w nadchodzącej drużynie tygodnia FIFA 22.

Kevin De Bruyne nowym ambasadorem UFL.Konkurent FIFY z mocnym uderzeniem. Ma nowego ambasadora. W której grze lepiej wygląda?

Więcej o: