Gwiazdor wypada z gry na kilka miesięcy. Miał zbawić zespół

Skład CS:GO Ninjas in Pyjamas znajduje się w tarapatach. Z drużyny wypadł bowiem Nicolai "device" Reedtz. Największa gwiazda zespołu będzie przez kilka miesięcy poza grą przez problemy zdrowotne.

Kontuzje w esporcie również istnieją. Wiedzą o tym doskonale w Ninjas in Pyjamas. Ich najważniejszy zawodnik – Nicolai „device" Reedtz ma być niedostępny przez najbliższe kilka miesięcy.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Problemy zdrowotne powodem absencji

Portale Dexerto i 1pv.fr poinformowały o zmianach w Ninjas in Pyjamas. Ze składu wypadł bowiem Nicolai „device" Reedtz. Duńczyk ma zmagać się z problemami zdrowotnymi, co z kolei przełoży się na kilka miesięcy przerwy. Na razie nie wiadomo, do kiedy potrwa absencja zawodnika.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Szwedzka organizacja już rozpoczęła poszukiwania zastępstwa. Wiemy , że na zbliżającym się turnieju BLAST Premier Spring Groups Duńczyka zastąpi Love „phzy" Smidebrant, czyli zawodnik akademii NiP-u. Takie rozwiązanie jest naturalne w przypadku, gdy organizacja posiada drugi skład.

Niemniej jednak na tym pomysły zastąpienia snajpera się nie kończą. NiP ma również badać możliwość sprowadzenia Jacka „Jackinho" Stroma Mattssona do składu, podpisując z nim krótkoterminowy kontrakt. Szwed obecnie jest bez drużyny, po tym jak opuścił Fnatic.

Robert Lewandowski i Cristiano RonaldoPoznaliśmy najlepszych piłkarzy roku FIFA 22. Brakuje jednego nazwiska

Nieudany plan odbudowy

Nicolai „device" Reedtz był największą gwiazdą w Ninjas in Pyjamas. Szwedzka organizacja sprowadziła go wiosną 2021 roku, płacąc jego byłej drużynie – Astralis – nawet milion dolarów. Jest to jeden z największych transferów w historii.

Duńczyk miał przywrócić NiP-owi dawny blask. Organizacja bowiem od lat znajduje się poza ścisłą światową czołówką, do której kiedyś należała. Transfer device’a miał to zmienić, zwłaszcza, że w zeszłym roku odbyły się mistrzostwa świata w stolicy Szwecji. Ostatecznie turniej okazał się niewypałem w wykonaniu NiP-u, a sam zawodnik zaliczył regres w stosunku do poprzednich lat. Teraz organizacja otrzymała drugi cios w postaci problemów zdrowotnych device’a.

W ostatnich tygodniach pojawiły się również pogłoski, jakoby Reedtz miał w planach powrót do Astralis. 26-latek uciął jednak wszelkie spekulacje, informując, że obecny rok wiąże z NiP-em.

Oleksandr 's1mple' Kostyliev podczas meczu ćwierćfinałowego PGL Major Stockholm.Znany gracz krytykuje brazylijski zespół. "Mogą wygrać jeden mecz, ale nic więcej"