Konkurs skoków w Willingen przejdzie do historii. I to w kuriozalny sposób

W najbliższy weekend odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Jak się okazuje, konkursy zapiszą się w historii Pucharu Świata. Wszystko ze względu na zgłoszoną do nich liczbę zawodników.

Najlepsi skoczkowie narciarscy przebywają w Niemczech od blisko tygodnia. W poprzedni weekend rywalizacja o kolejny punkty Pucharu Świata toczyła się w Titisee-Neustadt. W obu konkursach najlepszy był zawodnik gospodarzy Karl Geiger, który dzięki temu wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Jak się jednak okazuje, doszło do sporych zmian na liście startowej zawodów. Dzień przed rozpoczęciem rywalizacji opublikowano listę startową. Na niej znalazło się... tylko 47 nazwisk, przez co zrezygnowano z rozgrywania kwalifikacji. W ich miejscu rozegrany zostanie prolog.

Tylko raz w historii Pucharu Świata wystartowało mniej zawodników

Tak niska liczba zawodników oznacza, że zawody w Willingen zapiszą się w historii Pucharu Świata. Tylko raz w historii zdarzyło się, aby do zawodów przystąpiła mniejsza liczba zawodników. Tak było podczas konkursu w Oslo w 1995 roku, gdy na starcie stanęło jedynie 42 skoczków.

Dobrą wiadomością dla polskich kibiców jest powrót do skakania czołowych zawodników. Na Muehlenkopfschanze decyzją trenera Michala Dolezala rywalizować będą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula. Dla pierwszego z nich będzie to pierwszy występ od rozgrywanych 1 stycznia zawodów w Garmisch-Partenkirchen, a dla drugiego od konkursu w Bischofshofen z 8 stycznia.

Rozpiska weekendu w Willingen:

Piątek, 28.01.2022

  • 13:30 - Oficjalny trening
  • 16:00 - Konkurs drużyn mieszanych
  • 18:30 - Prolog

Sobota, 29.01.2022

  • 15:00 - Seria próbna
  • 16:00 - Konkurs indywidualny

Niedziela, 30.01.2022

  • 13:30 - Kwalifikacje (Player.pl)
  • 15:15 - Konkurs indywidualny
Więcej o: