Zawody Pucharu Świata w skokach odwołane! FIS ma problem

Japońskie Sapporo podjęło decyzję o odwołaniu zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. FIS powinien teraz znaleźć zastępstwo aż na trzy konkursy indywidualne.

Japończycy odwołali Puchar Świata w skokach narciarskich w Sapporo, który był zaplanowany w dniach 21-23 stycznia 2022 roku. O tym, że konkursy w Japonii stoją pod znakiem zapytania mówiło się już od jakiegoś czasu. Konkretnie od momentu odwołania zawodów Pucharu Kontynentalnego w Sapporo (były one zaplanowane w dniach 15-16 stycznia 2022 roku).

Zobacz wideo Polscy skoczkowie znów zawiedli. "Potrzebny jest delikatny wstrząs"

Kamil Stoch i Piotr Żyła podczas kwalifikacji w KlingenthalJest przełom? Zauważalne zmiany w skokach Stocha i Żyły! Ekspert ocenia. "Krok do przodu"

Zawody odwołane przez Omicron

- Z powodu zawieszenia wjazdu obcokrajowców z powodu ograniczeń spowodowanych z nowego szczepu zmutowanego koronawirusa „Omicron" okazało się, że impreza nie dojdzie do skutku - pisze www.yomiuri.co.jp. Co interesujące, Japonia w czwartek zanotowała zaledwie 124 przypadki koronawirusa, a także dwie ofiary śmiertelne. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Michal DolezalTakiej reakcji Doleżala jeszcze w tym sezonie nie było. "Powinno być wcześniej"

Dwa tygodnie przerwy w Pucharze Świata?

Odwołanie trzech konkursów w Sapporo oznacza, że teraz w kalendarzu FIS zostają wolne trzy wolne terminy konkursów. Na ten moment nie ma chętnych na przejęcie tego terminu. Oznacza to, że po niedzielnym konkursie w Zakopanem szykują się dwa tygodnie przerwy w kalendarzu Pucharu Świata. Kolejnymi konkursami są zawody w Willingen, które zaplanowano w dniach 28-30 stycznia 2022 roku.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: