PZN ogłosił kadrę skoczków na Puchar Świata

Znamy kadrę skoczków narciarskich! Na inaugurację Pucharu Świata w Niżnym Tagile pojedzie siedmu biało-czerwonych.

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid KubackiDawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka zostali powołani przez trenera Michala Doleżala na inaugurację Pucharu Świata w Niżnym Tagile. 

Zobacz wideo Błachowicz o porażce z Teixeirą: Zrobiło mi się ciemno przed oczami i klepałem

- Chciałbym mieć trudny wybór, ale musimy poczekać, jak zawodnicy będą skakać. Mam nadzieję, że będziemy mieli piątkę, szóstkę czy nawet siódemkę blisko dziesiątki - powiedział Michal Doleżal.

- Plan jest taki, żeby rozpocząć sezon z jak najwyższego poziomu i go utrzymywać jak najdłużej. To jest mój główny cel. Dla mnie najważniejsza jest cały czas koncentracja na pracy jaką mam do wykonania, realizowanie celów w każdym kolejnym konkursie - dodał Stoch.

Polscy skoczkowie z nowymi wiązaniami na sezon olimpijskiPolacy mają tajną broń na nowy sezon skoków narciarskich! I to na wyłączność

Dobra pogoda

Na szczęście dla fanów skoków i organizatorów tym razem prognozy na weekend 19-20 listopada są bardzo optymistyczne. Do Niżnego Tagiłu ma zawitać siarczysty mróz nawet do -11 stopni Celsjusza w piątek. Później jednak z każdym dniem temperatura ma wzrastać. W sobotę termometry mają wskazać już -5, a w niedzielę nawet -3 stopnie. Najważniejszy jest jednak wiatr, który ma mieć jednak małą siłę i nie powinien przeszkodzić w rozegraniu zawodów. Podmuchy mają się wahać maksymalnie do 3 m/s. 

Jaka Hvala i Primoż RoglićMistrzowie w marnowaniu talentów. Mają ich już całą listę. Zaczęło się od upadku Roglicia

Jest jednak inny problem dla kibiców, którzy będą chcieli obejrzeć pierwsze zawody nowego sezonu na żywo. Ze względu na szalejącą w Rosji pandemię koronawirusa na skoczni będzie mogło się pojawić tylko 500 fanów.

Gdzie będzie można obejrzeć Puchar Świata?

W tym sezonie skoki narciarskie będą transmitowane na antenach Eurosportu, a w otwartej telewizji w TVN. To spora zmiana, bo przez wiele lat zawody Pucharu Świata można było obejrzeć w Telewizji Polskiej.

Więcej o: