Czas na kluczową decyzję ws. pierwszego konkursu PŚ w skokach narciarskich

W weekend 20-21 listopada rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Organizatorzy zawodów w Niżnym Tagiłe w poniedziałek podejmą decyzję, co do obecności kibiców na trybunach.

Nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się za niecałe dwa tygodnie w Niżnym Tagile w Rosji. Odbędą się tam dwa konkursy indywidualne, a w piątek 19 listopada zostaną rozegrane kwalifikacje. Na ten moment nie wiadomo, kogo Michal Dolezal zabierze na pierwszy konkurs PŚ w sezonie 2021/2022. "Trzech pewniaków to Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła" - czytamy w tekście Jakuba Balcerskiego na Sport.pl.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Organizatorzy PŚ w Niżnym Tagile podejmą ważną decyzję w poniedziałek. Chodzi o liczbę kibiców

Portal WP Sportowe Fakty informuje, że organizatorzy zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile podejmą ważną decyzję w poniedziałek 8 listopada. Chodzi konkretnie o liczbę kibiców, którzy będą mogli obserwować skoczków na trybunach. Ze względu na liczne zakażenia koronawirusem wiele wskazuje na to, że na obiekt Aist będzie mogło wejść maksymalnie 500 kibiców, ale organizatorzy nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jeszcze w marcu tego roku Andriej Kasza, oficer prasowy zawodów w Niżnym Tagile informował w wywiadzie dla Skijumping.pl, że konkursy Pucharu Świata będzie mogło oglądać nawet 1000 osób. "Stanowi to 50% pojemności obiektu. Byliśmy gotowi na to samo przy okazji grudniowych zawodów mężczyzn, natomiast zdecydowaliśmy się zachować ostrożność" - mówił wówczas Kasza.

Kwalifikacje w Niżnym Tagile odbędą się w piątek 19 listopada o godzinie 16:00. Konkursy indywidualne zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę o 16:00. W poprzednim sezonie oba konkursy padły łupem Halvora Egnera Graneruda z Norwegii. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.