Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie po dreszczowcu z Kanadą. Jest pięknie [TABELA]

Siatkarki reprezentacji Polski wyszarpały w piątek zwycięstwo 3:2 (25:18, 19:25, 16:25, 25:23, 15:5) nad Kanadyjkami. Rezultat ten oznacza, że Polki nadal liczą się w walce o awans do ćwierćfinału. Kluczowy będzie wynik sobotniego starcia z Niemkami.

Polki udział w drugiej fazie mistrzostw świata rozpoczęły od porażki 0:3 z broniącymi tytułu Serbkami. W drugim spotkaniu zawodniczki Stefano Lavariniego się odrodził i w rewelacyjnym stylu pokonały w trzech setach mistrzynie olimpijskie ze Stanów Zjednoczonych. To przybliżyło Biało-Czerwone do awansu do ćwierćfinału, jednak należało go przypieczętować spotkaniami w dwóch kolejnych starciach.

Zobacz wideo Tomek Fornal i Kuba Kochanowski zażartowali z Bartka Kurka. Wszystko nagrał rozbawiony Karol Kłos

Polska w grze o ćwierćfinał MŚ. Horror ze szczęśliwym zakończeniem

Pierwszy krok w kierunku awansu do najlepszej "ósemki" Polki mogły wykonać w piątkowym meczu z Kanadą. Choć z początku lepiej prezentowały się rywalki, biało-czerwone szybko odrobiły stratę, a kolejne serie punktów pozwalały powiększać prowadzenie. Set ten padł łupem zawodniczek Lavariniego 25:18. 

W kolejnych setach gra reprezentantek Polski totalnie się posypała. Jakość przyjęcia pozostawiała wiele do życzenia i brakowało też skuteczności w ataku. To sprawiało, że Kanadyjki się napędzały i przejęły całkowitą kontrolę na parkiecie. Przełożyło się to na porażki w dwóch kolejnych partiach odpowiednio do 19 i 16. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czwarty set upływał pod znakiem nieco lepszej gry Biało-Czerwonych i błędów ze strony rywalek. Momentami gospodynie turnieju prowadziły kilkoma punktami, ale ambitna walka Kanadyjek pozwalała im niwelować straty. Nerwowo zrobiło się w końcówce, kiedy rywalki wyrównały na 23:23, ale dwie kolejne akcje wygrały Polki, zwyciężając 25:23 i doprowadzając do tie-breaka. Decydująca partia to już popis reprezentantek Polski, specjalnie w bloku i pewne zwycięstwo 15:5.

Kanada, MŚ siatkarek, siatkówkaKluczowy rywal Polek. Mają "szpiega" i jedyną trenerkę na MŚ

Wcześniejsze spotkania przyniosły korzystne rozstrzygnięcia dla Polek. Trzysetowe zwycięstwo Serbii z Tajlandią wyeliminowało drużynę z Azji z walki o miejsce w ćwierćfinale. Po dotkliwej porażce z biało-czerwonymi kolejne zwycięstwo odniosły Amerykanki, wygrywając 3:1 z Turcją. Sytuację zawodniczek Lavariniego skomplikowało zwycięstwo Dominikany 3:1 z Niemcami, co pozwoliło zawodniczkom z Ameryki Północnej awansować na czwarte miejsce w tabeli. Waleczna postawa Polek i odwrócenie losów spotkania z Kanadą przełożyły się na powrót na 4. miejsce i utrzymanie szans na awans. Aby zameldować się w czołowej "ósemce" potrzebne jest sobotnie zwycięstwo z Niemkami.

Tabela "polskiej" grupy po trzeciej kolejce spotkań drugiej rundy MŚ:

  1. Serbia - 23 pkt - bilans meczów: 8 wygranych/0 przegranych
  2. Stany Zjednoczone - 18 pkt - 6 wygranych/2 przegrane
  3. Turcja - 17 pkt - 6 wygranych/2 przegrane
  4. Polska - 15 pkt - 5 wygranych/3 przegrane
  5. Dominikana - 14 pkt - 4 wygrane/4 przegrane
  6. Kanada - 12 pkt - 4 wygrane/4 przegrane
  7. Tajlandia - 10 pkt - 4 wygrane/4 przegrane
  8. Niemcy - 10 pkt - 3 wygrane/5 przegrane
Więcej o: