Kluczowa informacja dla Polek po meczu Dominikany z Niemcami

Siatkarki Dominikany pokonały 3:1 (19:25, 25:18, 25:22, 25:18) Niemki w meczu trzeciej kolejki drugiej fazy mistrzostw świata. Zawodniczki z Ameryki Północnej utrzymały tym samym szanse na ćwierćfinał. Wynik ten oznacza, że Polki, by na pewno zameldować ię w najlepszej "ósemce", muszą wygrać dwa najbliższe spotkania.

Starcie Dominikany i Niemiec było trzecim [piątkowym meczem w "polskiej" grupie. Na początek Serbki pewnie pokonały w trzech setach Tajlandię, zapewniając sobie zwycięstwo w grupie i awans do ćwierćfinału. W ciekawie zapowiadającym się drugim spotkaniu Amerykanki odrodziły się po porażce z Polkami i pokonały 3:1 Turczynki. 

Zobacz wideo Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

Dominikana utrzymała szanse na awans do ćwierćfinału. Jasny komunikat dla Polek

Trzecie spotkanie w grupie F było walką obu drużyn o utrzymanie szans na awans do najlepszej "ósemki". Większą mobilizację w początkowych fragmentach prezentowały Niemki, które szybko zaczęły budować przewagę po swojej stronie. Po serii trzech wygranych akcji z rzędu zawodniczki Vitala Heynena odskoczyły na 12:6. Rywalki nie potrafiły się odnaleźć, a prowadzące utrzymywały wysoki poziom (16:8). Obraz seta nie zmienił się już do końca, a outsiderki "polskiej" grupy wygrały tę partię 25:19.

Podrażnione siatkarki Dominikany mocno otwarły kolejną odsłonę (4:1). Choć rywalki starały się gonić wynik i były nawet o krok od wyrównania (9:8), zawodniczki z Ameryki Północnej ponownie zaczęły odskakiwać i powiększać przewagę (15:10). Faworytki kontrolowały losy tego seta i utrzymywały bezpieczną różnicę, by finalnie wygrać 25:18.

Kanada, MŚ siatkarek, siatkówkaKluczowy rywal Polek. Mają "szpiega" i jedyną trenerkę na MŚ

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany do stanu 8:8. Pięć kolejnych akcji na swoim koncie zapisały siatkarki Dominikany, by w późniejszych akcjach utrzymywać przewagę. Niemki popisały się fantastyczną wolą walki, wygrywając od stanu 20:14 sześć piłek z rzędu i wyrównując wynik. Lepiej w decydujących fragmentach spisały się jednak rywalki, które zwyciężył 25:22.

W czwartej odsłonie zawodniczki z Ameryki Północnej z pewnością chciały zapewnić sobie zwycięstwo. Na początku udało im się wyjść na 7:4, ale Niemki od razu odrobiły stratę. Choć Dominikanki szybko wróciły na prowadzenie (12:8), rywalki nie dawały za wygraną i były blisko remisu (15:14). Cztery kolejne akcje padły jednak łupem Dominikany, a kolejna taka seria w końcówce przełożyła się na zwycięstwo 25:18 i triumf 3:1.

Stefano Lavarini i Maria StenzelLavarini odbył szczerą rozmowę z zawodniczkami. "Trener dał nam lekcję"

Wynik tego spotkania był bardzo ważny z perspektywy Biało-Czerwonych. Zwycięstwo Niemek 3:2 dawałoby im, przy zwycięstwie za trzy punkty z Kanadyjkami, awans do ćwierćfinału. Wygrana Dominikany sprawiła, że Polki, by być pewnymi wywalczenia awansu, potrzebują nie tylko triumfu nad Kanadą, ale także w sobotnim meczu nad Niemcami. Dominikanki awansowały na czwarte miejsce, spychając zawodniczki Stefano Lavariniego o jedno miejsce niżej.

Tabela "polskiej" grupy po meczu Dominikana - Niemcy:

  1. Serbia - 23 pkt - bilans meczów: 8 wygranych/0 przegranych
  2. Stany Zjednoczone - 18 pkt - 6 wygranych/2 przegrane
  3. Turcja - 17 pkt - 6 wygranych/2 przegrane
  4. Dominikana - 14 pkt - 4 wygrane/4 przegrane
  5. Polska - 13 pkt - 4 wygrane/3 przegrane
  6. Kanada - 11 pkt - 4 wygrane/3 przegrane
  7. Tajlandia - 10 pkt - 4 wygrane/4 przegrane
  8. Niemcy - 10 pkt - 3 wygrane/5 przegrane
Więcej o: