Grzegorz Krychowiak wrócił do Lokomotiwu w wielkim stylu! Co za uderzenie [WIDEO]

Grzegorz Krychowiak ma za sobą udane trzy mecze el. MŚ 2022 w reprezentacji Polski, a teraz znowu potwierdził wysoką formę, strzelając ładnego gola w wyjazdowym meczu jego Lokomotiwu z Rotorem Wołgograd. Zespół z Moskwy wygrał 2:0.

- Chyba nikt nie ma wątpliwości, że największym wygranym pierwszego zgrupowania Paulo Sousy był Kamil Jóźwiak, który uratował mecz z Węgrami (3:3), a w spotkaniach z Andorą (3:0) i Anglią (1:2) napędził wiele ofensywnych akcji i jednocześnie harował w obronie. Za te trzy mecze warto też pochwalić Grzegorza Krychowiaka, czyli jedynego piłkarza z pola, który nie opuścił w nich ani minuty i potwierdził, że choć wielokrotnie był już skreślany, to dziś jest kadrze niezbędny - pisał po ostatnim meczu el. MŚ 2022 Antoni Partum, a Piotr Czachowski uważa wręcz, że "jesteśmy skazani na Krychowiaka" >>

Swoje dobre występy w kadrze Krychowiak przełożył również na grę w Lokomotiwie. W 22. minucie starcia z Rotorem otworzył wynik spotkania ładnym strzałem prawą nogą z pola karnego.

Tak Grzegorz Krychowiak strzelił gola:

To już siódmy gol Krychowiaka w Lokomotiwie w tym sezonie i szósty w lidze. Łącznie wystąpił w 27 spotkaniach, a do swojego bilansu może wliczyć jeszcze dwie asysty. W sobotę jego zespół wygrał 2:0, bo w 79. minucie drugą bramkę strzelił Rifat Zhemaletdinov. Dziesięć minut wcześniej inny reprezentant Polski Maciej Rybus, który tak jak Krychowiak zagrał całe spotkanie, otrzymał żółtą kartkę.

Po 24 kolejkach Lokomotiw zajmuje trzecie miejsce w tabeli z 43 pkt. Liderem jest Zenit Sankt-Petersburg (48 pkt), który wyprzedza Spartaka Moskwa (44 pkt).

Krychowiak jest jedną z największych gwiazd ligi rosyjskiej. – Grzegorz nie schodzi poniżej pewnego poziomu – argumentował Chackiewicz. – Zawsze podobał mi się jego styl gry. To na nim opiera się środek pola Lokomotiwu. Musicie docenić to, jak drużyna funkcjonuje z nim na boisku. Jak słuchają go koledzy. Jak bardzo walczy i się stara. Byłem zachwycony tym, jak zachowywał się w meczu z nami, nawet mimo tego, że w końcówce obejrzał czerwoną kartkę – powiedział w grudniu Alaksandr Chackiewicz, były trener Rotoru, umieszczając go w gronie trzech najlepszych zawodników ligi >>