Trener rywala o Krychowiaku: Byłem zachwycony jego zachowaniem. Musicie to docenić

Grzegorz Krychowiak w tym sezonie nie gra tak dobrze, jak w poprzednim, ale i tak spada na niego wiele pochwał. Trener Rotoru umieścił go w gronie trzech najlepszych piłkarzy ligi.

Grzegorz Krychowiak przebywa obecnie na rajskich wakacjach z żoną Celią, jednak w Rosji dalej dużo się o nim mówi. Pomocnik Lokomotiwu to jedna z gwiazd ligi, a tego miana nie stracił nawet mimo tego, że w tym sezonie gra w kratkę. – Dla mnie to jeden z trzech najlepszych piłkarzy 2020 roku w Rosji – przekonuje Alaksandr Chackiewicz, trener Rotoru, który wyróżnił też Nikolę Vlasicia z CSKA oraz Artioma Dziubę z Zenita.

Zobacz wideo Jeden dotyk piłki Zielińskiego zmienił wszystko. "Idealnie" [ELEVEN SPORTS]

Grzegorz Krychowiak chwalony przez trenera rywala

– Zawsze podobał mi się jego styl gry. To na nim opiera się środek pola Lokomotiwu – argumentował szkoleniowiec w rozmowie ze „Sport-Expressem”. Jego zdania nie zmienił nawet spadek formy reprezentanta Polski w drugiej połowie sezonu. 

Kandydat PSG numer jeden miał za wysokie wymagania. To dlatego trenerem zostanie PochettinoKandydat PSG numer jeden miał za wysokie wymagania. To dlatego trenerem zostanie Pochettino

– Grzegorz nie schodzi poniżej pewnego poziomu – argumentował Chackiewicz. – Musicie docenić to, jak drużyna funkcjonuje z nim na boisku. Jak słuchają go koledzy. Jak bardzo walczy i się stara. Byłem zachwycony tym, jak zachowywał się w meczu z nami, nawet mimo tego, że w końcówce obejrzał czerwoną kartkę – powiedział szkoleniowiec.

Krychowiak miał w tym sezonie swoje lepsze i gorsze momenty, tak jak i jego drużyna. Polak nie umie ustabilizować formy. Niedawno popełniał fatalne błędy w starciu z FK Krasnodar (0:5), aby w ostatnim spotkaniu przed przerwą zimową rozegrać najlepszy mecz w sezonie, zdobywając bramkę i asystując w spotkaniu z Chimkami Moskwa (2:3). Lokomotiw który zakończył poprzedni sezon z wicemistrzostwem, zajmuje dopiero ósme miejsce i traci 13 punktów do lidera, Zenita Sankt Petersburg.

Payam NiazmandJeden z najlepszych bramkarzy Azji może trafić do ekstraklasy

Więcej o: