Jhon Viafara skazany na 11 lat więzienia. "Kiedyś dzieliłem szatnię z Leo Messim"

Jhon Viafara został skazany na 11 lat więzienia za przemyt narkotyków z Kolumbii do USA. 42-latek to 34-krotny reprezentant Kolumbii.

Jhon Viafara został zatrzymany w Cali w marcu 2019 roku. 10 miesięcy później 42-latek, który przez amerykańskie władze obserwowany był przez trzy lata, został deportowany do USA. To tam w piątek po południu polskiego czasu usłyszał wyrok skazujący za przemyt dużych ilości narkotyków z Kolumbii.

Zobacz wideo "Jego notowania u wszystkich kibiców poszły do góry". Wybraliśmy największych wygranych i przegranych zgrupowania kadry

- Kiedyś dzieliłem szatnię z Leo Messim, a potem celę z przestępcami - mówił 41-latek przed ekstradycją do Stanów Zjednoczonych. Viafara zagrał kiedyś z Messim w jednej drużynie: w 2012 w meczu charytatywnym w Meksyku. Drużyna Gwiazd Ameryki mierzyła się wtedy z drużyną Gwiazd Meksyku.

34-krotny reprezentant Kolumbii trafi do więzienia

Viafara to 34-krotny reprezentant Kolumbii. W 2004 i 2007 roku pomocnik wystąpił nawet na Copa America, czyli mistrzostwach Ameryki Południowej. 42-latek ma na koncie jedną bramkę w narodowych barwach. Viafara dokonał tego w marcu 2007 roku, gdy strzelił gola w towarzyskim meczu ze Szwajcarią. 

Piłkarz Atletico w żałobie po stracie matki. Piłkarz Atletico w żałobie po stracie matki. "Nie chcę grać już w Europie"

Viafara karierę zaczynał w klubach kolumbijskich, gdzie grał w barwach Deportivo Pasto, America de Cali i Once Caldas. W 2005 roku zawodnik wyjechał do Europy i grał kolejno w Portsmouth, Realu Sociedad oraz Southampton.

W 2008 roku Viafara wrócił do ojczyzny, gdzie grał kolejno w Once Caldas, La Equidad, Atletico Junior, Deportivo Pereira, Independiente Medellin, Deportivo Cali oraz Rionegro Aguilas, w barwach którego zakończył karierę w 2015 roku.

Polska Liga Esportowa - Valorant Nations CircuitPLE wkracza na nowe mapy. VALORANT w Polskiej Lidze Esportowej!

Największym sukcesem w karierze Viafary było zwycięstwo w Copa Libertadores, czyli południowoamerykańskim odpowiedniku Ligi Mistrzów. Dokonał tego z Once Caldas w 2004 roku.

Więcej o: