TVP się chwali. Absolutny rekord w trakcie MŚ w Katarze. Chodzi o mecz Polaków

12,5 - tyle mln osób oglądało mecz reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską, licząc transmisje w telewizji i internecie, o czym poinformował Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. To absolutny rekord oglądalności.

Reprezentacja Polski pozostaje w walce o awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Po bezbramkowym remisie w meczu z Meksykiem kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza pokonała 2:0 Arabię Saudyjską po bramkach Piotra Zielińskiego oraz Roberta Lewandowskiego. Tym samym wszystko rozstrzygnie się w meczu z Argentyną.

Zobacz wideo Wysoka ocena Zielińskiego. "Ten gol dał nam komfort gry i wiarę"

TVP bije rekord oglądalności po ostatnim meczu Polski na MŚ. Ponad 12 milionów widzów

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport opublikował wyniki oglądalności meczu Polski z Arabią Saudyjską na mistrzostwach świata w Katarze. Okazuje się, że publiczny nadawca pobił wtedy rekord oglądalności. "12,5 mln skumulowanej widowni meczu Polska-Arabia Saudyjska w tym absolutny rekord polskiego internetu (1,6 mln) oraz najwyższa w historii widownia w 4K (ponad pół miliona). W środę idziemy po następne skalpy" - napisał Szkolnikowski.

Dyrektor sportowej redakcji TVP dodał także, że coraz większy ruch pojawia się na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej. "W czasach kiedy rekordy oglądalności w tradycyjnej telewizji są coraz mniej realne TVP Sport pobiła swoje dzienne (6,01% 26.11) i tygodniowe (4,81% 21-27.11) udziały. To się nazywa oferta 360 stopni w nowoczesnym wydaniu" - stwierdził Szkolnikowski. Ten tweet został jednak usunięty.

Czy Telewizja Polska pobije ten rekord jeszcze w trakcie mistrzostw świata w Katarze? To się przy okazji meczu reprezentacji Polski z Argentyną, który odbędzie się w środę 30 listopada o godz. 20:00 na 974 Stadium. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: