Rozklepali rywali. Piłka chodziła od nogi do nogi. Lepiej się nie da [WIDEO]

Piłkarze Serbii zagrali jedną z najefektowniejszych akcji w turnieju w meczu drugiej kolejki z Kamerunem. Mimo to tylko zremisowali 3:3.

Była 53. minuta meczu. Serbowie przejęli piłkę w środku pola i zrobili szybką, piękną akcję. Rozprowadził ją Mitrović i na linii pola karnego podał na lewą stronę do Kosticia. Pomocnik Juventusu wycofał na 16. metr do Siergieja Milinkovicia-Savicia, który z pierwszej piłki podał do Zivkovicia. Ten mógł już oddać strzał, ale zwiódł obrońcę i bramkarza i kapitalnie dograł na szósty metr do Mitrovicia, który strzelił do pustej bramki.

Robert Lewandowski podczas meczu Polska-Arabia saudyjska na mundialu w Katarze. Al Rayyan, 26 listopada 2022 r.Argentyńczycy wskazują największą przewagę Polaków. "Michniewicz będzie chciał to wykorzystać"

Serbia rozklepała Kamerun

To Kamerun jako pierwszy objął prowadzenie. W 29. minucie po dobrze rozegranym rzucie rożnym i przedłużeniu piłki przez Nicolasa N'Koulou, gola z metra strzelił Jean-Charles Castelletto

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Serbowie zdobyli dwa gole. Najpierw mocnym strzałem głową trafił Strahinja Pavlović po dośrodkowaniu Dusana Tadicia, a chwilę później Sergej Milinković-Savić popisał się precyzyjnym strzałem lewą nogą z 16 metrów.

Na piękną bramkę Mitrovicia, zawodnicy Kamerunu znakomicie odpowiedzieli. W ciągu 180 sekund zdobyli dwa gole. Najpierw Vincent Aboubakar strzelił bramkę pięknym lobem, a potem z bliska po zespołowej akcji wyrównał Eric Maxim Choupo-Moting. W obu tych akcjach zawodnicy Serbii próbowali nieudanych pułapek ofsajdowych.

Mecz Polski z Arabią SaudyjskąAmerykański analityk wskazuje trzy czułe punkty Polski. "Test z defensywy"

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3, co stawia obie drużyny w trudnej sytuacji w kontekście awansu do drugiej fazy. Oba zespoły po dwóch kolejkach mają bowiem po punkcie. Drugi pojedynek tej grupy: Brazylia - Szwajcaria rozpocznie się w poniedziałek o godz. 17.