Maciej Szczęsny komentuje dyspozycję syna. Porównuje go do siebie

Wojtek Szczęsny od soboty stał się bohaterem narodowym. Nic w tym dziwnego, Polak w pojedynkę wybronił mecz z Arabią Saudyjską, który daje nam szansę na wyjście z grupy na mistrzostwach świata w Katarze. Dyspozycję bramkarza Juventusu ocenił jego ojciec, Maciej.

Bramkarz reprezentacji w obu meczach mistrzostw świata w Katarze zachował czyste konta. Na szczególną uwagę zasługuje jego występ z Arabią Saudyjską, z która obronił m.in. rzut karny. Szczęsny przełamał niemoc na dużych turniejach i oby tak już zostało.

Zobacz wideo Jak Wojciech Szczęsny obronił karnego? Wyjaśnia Paweł Kieszek w Sport.pl Live

Maciej Szczęsny komentuje dyspozycję Wojtka

Dyspozycja Wojtka nie uszła uwadze innych piłkarzy, czy mediów. Komentarzu do dyspozycji Wojtka nie odmówił również ojciec bramkarza Juventusu Turyn, Maciej Szczęsny. Były zawodnik Legii nie utrzymuje kontaktów z synem, natomiast często porusza jego temat w przestrzeni medialnej.

- Cieszę się, że jedna, czy druga efektowna interwencja nie powoduje u niego dekoncentracji. Pamiętam swoje emocje, gdy udało mi się obronić takie strzały, które wszyscy widzieli w siatce. Wiem, że rosną wtedy skrzydła, jeszcze bardziej w siebie wierzysz. Ja miałem kłopot przez 2-3 minuty z koncentracją po takiej paradzie - powiedział Maciej na kanale "Super Expressu".

- To są wielkie emocje. Bramkarz, który obroni taką przegraną sytuację, ma świadomość, że to nagroda za lata wyrzeczeń i treningów - dodał.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Polska z dużymi szansami na wyjście z grupy

Interwencje Szczęsnego pozwoliły reprezentacji Polski pokonać Arabię i dopisać pierwsze trzy punkty na mundialu w Katarze. Nasza reprezentacja jest liderem grupy C z czterema punktami na koncie i jest najbliżej awansu do 1/8 finału. Robert Lewandowski i spółka potrzebują zaledwie remisu w meczu z Argentyną, aby przejść do fazy pucharowej.

  1. Polska, 4 punkty, bilans bramkowy 2:0
  2. Argentyna, 3 punkty, 3:2
  3. Arabia Saudyjska, 3 punkty, 2:3
  4. Meksyk, 1 punkt, 0:0

Polacy zagrają z Argentyńczykami w środę, 30 listopada na stadionie 974 w Dosze. Równolegle na Lusail Iconic Stadium odbędzie się drugi mecz naszej grupy, w którym reprezentacja Meksyku zmierzy się z Arabią Saudyjską. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20.

Więcej o: